iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Zmierzyli się z cudzoziemcami

2018-04-25 08:44:08

Zdjęcie: KMP Kalisz
W minioną sobotę w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu odbył się mecz towarzyski pomiędzy cudzoziemcami zamieszkujących na terenie miasta Kalisza, a funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach realizowanego programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomy cudzoziemiec”.

Od marca bieżącego roku przez dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu realizowany jest program edukacyjno-informacyjny „Świadomy cudzoziemiec”, który skierowany jest do obcokrajowców przebywających na terenie miasta Kalisza.

 

Przedmiotowy program zakłada, że poprzez pracę profilaktyczną, polegającą między innymi na organizacji cyklicznych przedsięwzięć oraz spotkań z cudzoziemcami zostaną oni wyposażeni w wiedzę z zakresu prawa, która wpłynie na podniesienie ich świadomości i odpowiedzialności prawnej, a tym samym spadek liczby przypadków zachowań niezgodnych z obowiązującymi w Polsce przepisami, czy też zwyczajami społecznymi.

 

Program zakłada również przełamanie izolacji wśród cudzoziemców oraz poczucia tymczasowości, związanej z krótkotrwałym pobytem na terenie Polski w celach zarobkowych. Znalezienie czynników motywujących do korzystania z oferowanych przez miasto dostępnych form spędzania czasu wolnego poprzez uczestnictwo w rozrywkach zbiorowych np. sportowych, co wpłynie pozytywnie na integrację tej grupy społecznej.

 

W ramach realizowanego programu przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zaplanowano między innymi wykłady z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykłady obejmujące aspekty prawne – odpowiedzialność karna za popełniane przestępstwa oraz wykroczenia, spotkania z przedstawicielami różnych instytucji pomocowych, działania alternatywne – zwiedzanie Kalisza, mecze, turnieje.

 

Sobotnie rozgrywki były jednym z takich działań. Podczas spotkania rozegrano mecz piłki nożnej zakończony wynikiem 11:4 dla funkcjonariuszy Policji, jednak nie rywalizacja sportowa była tu najważniejsza, a dobra zabawa. Spotkanie zakończone zostało wspólnym poczęstunkiem.
Fotorelacja


Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet