30
Piłka nożna

Zdobyli 6 bramek!

2017-11-07 10:10:55

Piłkarze KKS- Kalisz nie opuszczają zwycięskiej ścieżki. W minioną sobotę rozgromili na wyjedzie Unię Solec Kujawski 6:0. To dziewiąta z rzędu i zarazem najwyższa wygrana kaliszan w tym sezonie. Ostatni raz tak okazałą liczbę bramek Trójkolorowi zaaplikowali rywalom sześć lat temu, w spotkaniu z LZS Jankowy.

Strzelecką kanonadę podopieczni Piotra Morawskiego rozpoczęli w 27. minucie. Mateusz Gawlik z prawej strony zacentrował piłkę do Łukasza Żeglenia, a ten - po dwukrotnej próbie – skutecznie umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Na tym jednak kaliski pomocnik nie poprzestał i tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zamieniając na gola wymianę podań z Robertem Tunkiewiczem.

Po przerwie goście nie zwalniali tempa. W 51. minucie Mateusz Skibiński po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki. Tym razem za sprawą Michała Grześka, którego idealnym podaniem obsłużył  popularny „Żagiel” i dla którego był to premierowy gol tej jesieni. Owo trafienie było jednak zaledwie przygrywką do tego co w kolejnych minutach zafundował rywalom Rafał Jankowski. Napastnik KKS-u w ciągu zaledwie pół godziny skompletował hat-tricka. Przy pierwszej bramce asystował mu Robert Tunkiewicz, w kolejnej najpierw wykorzystał błąd przeciwnika po czym dogranie Konrada Chojnackiego, a kropkę nad „i” postawił w końcówce spotkania wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem. Tą piękną serią „Jankes” powetował sobie trwającą od 16 września strzelecką niemoc.

W Solcu Kujawskim KKS wygrał już dziewiąty raz z rzędu, był to również ósmy z kolei mecz na zero z tyłu. Kaliszanie nadal są wiceliderem gr. 2 III ligi, ale różnice punkowe w czubie tabeli są znikome. W rundzie jesiennej rozegrają jeszcze dwa spotkania. W niedzielę, 12 listopada, na stadionie przy Wale Matejki podejmą Kotwicę Kołobrzeg, natomiast tydzień później udadzą się do Szczecina na mecz z tamtejszym Świtem – aktualnym liderem rozgrywek.

Źródło: kalisz.pl/Karina Zachara