iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Zawodnicy z całej Polski wzięli udział w Spływie Twardzieli Rzeką Prosną

2019-03-12 08:03:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
W tym roku 44. uczestników wzięło udział w Spływie Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia. Wśród nich było trzech funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy w trudnych warunkach pogodowych zdecydowali się zmierzyć z własnymi słabościami.

W sobotę, kilka minut po godzinie 11.00 uczestnicy „spływu twardzieli” weszli do rzeki Prosny w rejonie mostu kolejowego w Piwonicach. Na starcie zameldowali się zawodnicy z całej Polski, którzy chcieli zmierzyć się nie tylko z naturą, ale także z własnymi słabościami. Co roku w zawodach uczestniczą również kobiety, tym razem były to trzy panie. Komendę Miejską Policji w Kaliszu reprezentowali mł. asp. Piotr Tann, st. sierż. Bartłomiej Młynarczyk oraz st. sierż. Szymon Włodarz.

Amatorzy nurkowania mieli do pokonania blisko czterokilometrowy odcinek lodowatej o tej porze roku rzeki, ubrani jedynie w tzw. mokre skafandry, które tylko częściowo chroniły ich przed zimną wodą. Linia mety została wyznaczona przy kaliskim teatrze, gdzie na uczestników imprezy czekali kibice oraz ciepły posiłek.

 

Najszybciej trasę XIII Spływu Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia pokonał Adam Grzybowski, który cały dystans pokonał w 55 minut. Jednak nie miejsce było tu najważniejsze. Sukcesem był sam fakt ukończenia trasy i pokonania własnych słabości i barier.

Warto podkreślić, że mł. asp. Piotr Tann jest jedynym uczestnikiem, który brał udział we wszystkich edycjach imprezy. W tym roku, towarzyszyła mu córka Eliza, która przebrana za pirata płynęła na specjalnie przygotowanym pontonie, holowanym przez tatę.

 

Organizatorem imprezy są Kaliski Klub Wodny Fala oraz Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski. Przedsięwzięcie patronatem honorowym objął prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

 

 
Fotorelacja


Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl