iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Kalisz

Zachowajcie ostrożność na drodze!

2019-01-08 08:01:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem pieszej, do którego doszło w Kaliszu przy ulicy Częstochowskiej. W wyniku tego zderzenia, życie straciła 81-letnia kobieta. Policja apeluje zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 stycznia po godzinie 12.00 w Kaliszu przy ul. Częstochowskiej. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z kaliskiej drogówki wstępnie ustalili, że jadący ulicą Częstochowską od kierunku ulicy Szlak Bursztynowy w kierunku ulicy Budowlanych kierowca samochodu osobowego marki Seat Leon, potrącił 81-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Piesza została przewieziona do szpitala, jednak w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Badanie wykazało, że 27-letni kierowca seata był trzeźwy. Od kierującego została również pobrana krew do dalszych badań.

Na miejscu wypadku policjanci drogówki wykonali szczegółowe oględziny odcinka drogi, na którym doszło do tragicznego wypadku, ustalili świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja pomoże ustalić dokładny przebieg całego zdarzenia.

 

Policja apeluje zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg oraz bezwzględnie przestrzegać przepisów.

Policja wspólnie z innymi podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podejmuje wiele działań profilaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych skierowanych zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednak wszyscy powinni mieć świadomość, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Lekceważenie przepisów, agresja na drodze, zbytnia wiara we własne umiejętności oraz często zwykła lekkomyślność mogą prowadzić do tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a od naszego zachowania zależy często bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet