iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej


Partner gazety internetowej iJarocin.plReklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejSobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
Z policji

Wyrzuciła pieniądze przez okno...

2018-07-09 11:01:06

Zdjęcie: Archiwum
Po raz kolejny na terenie naszego miasta pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na policjanta”. Tym razem osoba podająca się za funkcjonariusza Policji zadzwoniła do 84-latki. Niestety kobieta dała się oszukać i przekazała przestępcom dużą sumę pieniędzy.

Podobnie jak w innych tego typu zdarzeniach, wszystko zaczyna się od telefonu do starszej osoby. W tym przypadku telefon odebrała 84-letnia mieszkanka Kalisza. Osoba, która zadzwoniła podała się za policjanta. Oszust w trakcie rozmowy przekonał swoją rozmówczynię, że ktoś działa na jej szkodę i może zaciągnąć kredyt bankowy. Ponadto pieniądze które posiada w domu mogą być banknotami fałszywymi i należy je spakować i wyrzucić przez okno, aby funkcjonariusz mógł je przekazać do ekspertyzy, celem zbadania ich autentyczności. Kiedy kobieta zorientowała się, że cała historia to fikcja, zdecydowała się powiadomić Policję.

 

Postawą godną naśladowania wykazała się 59-letnia mieszkanka Kalisza, do której tego samego dnia zadzwonił oszust, który przedstawił podobną historię. Kobieta rozmawiając z mężczyzną zorientowała się, że może to być oszust i szybko zakończyła z nim rozmowę.

 

Po raz kolejny przypominamy:

  • jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić dane „policjanta” pod numerem 997 lub 112 - zanim zadzwonisz pod ten telefon sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę,

  • zawsze możesz osobiście dotrzeć na komendę, aby potwierdzić czy faktycznie Policja prowadzi działania opisywane przez dzwoniącego,

  • Policja nigdy, w przypadku prowadzonych czynności operacyjnych nie prosi obywateli o przekazanie pieniędzy !

  • nigdy nie działaj pochopnie pod presją czasu,

  • jeśli przypuszczasz, że mogłeś paść ofiarą oszustów natychmiast powiadom o tym fakcie Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

 
Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet