iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
24
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
Kalisz

Wykryli sprawcę przy użyciu drona

2018-11-02 09:19:01

Zdjęcie: strazmiejska.kalisz.pl
W sobotę kaliska jednostka Straży Miejskiej przeprowadziła działania z wykorzystaniem drona. Funkcjonariusze Eko-Patrolu w ciągu trzech godzin skontrolowali osiem osiedli: Ogrody, Majków, Chmielnik, Tyniec, Rajsków, Winiary, Asnyka i Śródmieście.

Obok elementu zaskoczenia i błyskawicznego ujawnienia sprawcy wykroczenia zalety użycia specjalistycznego sprzętu to oszczędność czasu, efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów i podjęcie działań na konkretnych nieruchomościach. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Kalisza, który spalając niedozwolone odpady w przydomowym kotle umiejętnie je umieścił w dolnej części paleniska nakładając na wierzch dozwolone paliwo i drewno. Niestety sprawca nie przewidział, że w tym dniu Eko-Patrol był profesjonalnie przygotowany do skutecznej walki z trucicielami powietrza. W konsekwencji okazało się, że mężczyzna ogrzewał swoją posesję płytami meblowymi. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. W trakcie przeprowadzonych działań ujawniono kilkadziesiąt nieruchomości, z których wydobywały się kłęby dymów o różnej barwie i zapachu. Jednakże szybka analiza poszczególnych dymów wykazała, iż w pozostałych paleniskach mieszkańcy stosowali dopuszczalne paliwo. W związku z powyższym Straż Miejska Kalisza apeluje o właściwe ogrzewanie swoich domów, które nie musi być śmierdzące i uciążliwe dla mieszkańców.

 

Aby palić bez dymu i ciągłego biegania do kotłowni, nie potrzeba drogich technologii - wystarczy nauczyć się właściwego ogrzewania nieruchomości. Wykorzystany przez kaliską jednostkę dron w ciągu kilkunastu sekund wykrywa między innymi: spalanie tworzyw sztucznych, butelek PET, folii, lakierowanego drewna, produktów zawierających białka, produktów wykonanych z PCV oraz mokrego drewna. Ponadto wskazuje w danym rejonie poziom przekroczenia pyłów PM1, PM2,5 i PM 10. Działania kaliskich strażników zostały pozytywnie odebrane przez mieszkańców kontrolowanych osiedli. Już w tym samym dniu dyżurny jednostki odebrał pierwsze zgłoszenia od kaliszan z prośbą o przeprowadzenie kolejnych kontroli. Straż Miejska Kalisza zapowiada kolejne tego typu działania.

 

 

Źródło: strazmiejska.kalisz.pl


Zapytaj prawnika


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl