iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Kalisz

Wykryli sprawcę przy użyciu drona

2018-11-02 09:19:01

Zdjęcie: strazmiejska.kalisz.pl
W sobotę kaliska jednostka Straży Miejskiej przeprowadziła działania z wykorzystaniem drona. Funkcjonariusze Eko-Patrolu w ciągu trzech godzin skontrolowali osiem osiedli: Ogrody, Majków, Chmielnik, Tyniec, Rajsków, Winiary, Asnyka i Śródmieście.

Obok elementu zaskoczenia i błyskawicznego ujawnienia sprawcy wykroczenia zalety użycia specjalistycznego sprzętu to oszczędność czasu, efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów i podjęcie działań na konkretnych nieruchomościach. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Kalisza, który spalając niedozwolone odpady w przydomowym kotle umiejętnie je umieścił w dolnej części paleniska nakładając na wierzch dozwolone paliwo i drewno. Niestety sprawca nie przewidział, że w tym dniu Eko-Patrol był profesjonalnie przygotowany do skutecznej walki z trucicielami powietrza. W konsekwencji okazało się, że mężczyzna ogrzewał swoją posesję płytami meblowymi. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. W trakcie przeprowadzonych działań ujawniono kilkadziesiąt nieruchomości, z których wydobywały się kłęby dymów o różnej barwie i zapachu. Jednakże szybka analiza poszczególnych dymów wykazała, iż w pozostałych paleniskach mieszkańcy stosowali dopuszczalne paliwo. W związku z powyższym Straż Miejska Kalisza apeluje o właściwe ogrzewanie swoich domów, które nie musi być śmierdzące i uciążliwe dla mieszkańców.

 

Aby palić bez dymu i ciągłego biegania do kotłowni, nie potrzeba drogich technologii - wystarczy nauczyć się właściwego ogrzewania nieruchomości. Wykorzystany przez kaliską jednostkę dron w ciągu kilkunastu sekund wykrywa między innymi: spalanie tworzyw sztucznych, butelek PET, folii, lakierowanego drewna, produktów zawierających białka, produktów wykonanych z PCV oraz mokrego drewna. Ponadto wskazuje w danym rejonie poziom przekroczenia pyłów PM1, PM2,5 i PM 10. Działania kaliskich strażników zostały pozytywnie odebrane przez mieszkańców kontrolowanych osiedli. Już w tym samym dniu dyżurny jednostki odebrał pierwsze zgłoszenia od kaliszan z prośbą o przeprowadzenie kolejnych kontroli. Straż Miejska Kalisza zapowiada kolejne tego typu działania.

 

 

Źródło: strazmiejska.kalisz.pl

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet