iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poniedziałek
22
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
29

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Kalisz

Wtargnięcie uzbrojonych napastników w PWSZ

2019-05-13 08:32:07

Zdjęcie: KMP Kalisz
Wtargnięcie uzbrojonych napastników do budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Ewakuacja studentów i pracowników placówki...

Ponadto udzielenie pomocy rannym i w konsekwencji sprawne zatrzymanie intruzów, to poszczególne elementy ćwiczeń dowódczo-sztabowych, których celem było skoordynowanie działań policji oraz pracowników uczelni na wypadek realnego zagrożenia terrorystycznego.

 

Do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu dotarła telefoniczna informacja o wtargnięciu uzbrojonych napastników na teren jednego z obiektów PWSZ w Kaliszu. Wiadomość ta była sygnałem do rozpoczęcia ćwiczenia dowódczo-sztabowego z udziałem policjantów, studentów i pracowników uczelni wyższej. Na miejsce natychmiast wyruszyli funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Do akcji wkroczył przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym podopiecznym. Dzięki ich szybkiej i sprawnej reakcji udało się zatrzymać jednego z uciekających napastników.

Podczas kolejnego etapu ćwiczeń zapadła decyzja o konieczności natychmiastowego ewakuowania studentów oraz pracowników uczelni, którzy znajdowali się w kilku pomieszczeniach. Wszystkie osoby zostały wyprowadzone z budynków we wskazane miejsce, co zagwarantowało im bezpieczeństwo podczas czynności wykonywanych przez mundurowych. Ostatecznie drugi z napastników został również obezwładniony.

Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ewakuacji w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Dodatkowo pozwoliły na sprawdzenie oraz doskonalenie algorytmu postępowania służby dyżurnej kaliskiej komendy na wypadek zaistnienia tego rodzaju zdarzenia.

Przeprowadzone ćwiczenia wpisują się w założenia „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”, którego głównym celem jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o zagrożeniach terrorystycznych.

 

 Fotorelacja


Źródło: KMP Kalisz


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl