iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poniedziałek
22
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
29

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Kalisz

Wsparcie młodzieży niedostosowanej społecznie

2018-03-15 12:06:16

9 marca 2018 roku w Auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbyła się konferencja poświęcona praktycznym zagadnieniom wsparcia młodzieży niedostosowanej społecznie i zagrożonej niedostosowaniem w kontekście roli placówki socjoterapeutycznej powstającej w Cerekwicy Nowej.

Wydarzenie, którego organizatorem był kaliski ODN we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Cerekwicy Nowej, skierowane było do pedagogów, wychowawców, psychologów, nauczycieli, osób i instytucji zajmujących się pracą z młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem.

 


Podczas konferencji, której temat przyciągnął wielu przedstawicieli samorządu terytorialnego, omówione zostały zadania kuratora społecznego w systemie opieki nad młodzieżą oraz postawy, jakie należy przyjąć wobec młodzieży niedostosowanej i zagrożonej niedostosowaniem społecznym. Zwrócono uwagę na zjawisko stygmatyzacji, której doświadcza osoba napiętnowana i konsekwencji tego zjawiska. Przedstawione zostały również różne rodzaje wsparcia młodzieży w warunkach instytucjonalnych oraz szczegółowa procedura dotyczącą umieszczania dziecka w młodzieżowym ośrodku socjoterapii.

 


- Obecnie sporo uwagi poświęca się kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W naszym obszarze zainteresowań znajdują się także nieletni, których specjalne potrzeby edukacyjne wynikają z zaburzeń socjalizacyjnych, trudności przestrzegania norm i ogólnie przyjętych zasad życia społecznego. Obecnie w całym województwie wielkopolskim działa 5 Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii. Jak wynika z przeprowadzonych badań, potrzeby w tym zakresie są jednak o wiele większe - mówiła obecna na konferencji Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Jestem przekonana, że zgodnie z myślą Janusza Korczaka: "Pozwólmy dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy" - zadanie to będziemy realizować w odpowiednio przygotowanym miejscu, czasie i z udziałem osób właściwie przygotowanych - zakończyła Marzena Wodzińska.

 

 
 

 Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl