iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Kalisz

Wsparcie młodzieży niedostosowanej społecznie

2018-03-15 12:06:16

9 marca 2018 roku w Auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbyła się konferencja poświęcona praktycznym zagadnieniom wsparcia młodzieży niedostosowanej społecznie i zagrożonej niedostosowaniem w kontekście roli placówki socjoterapeutycznej powstającej w Cerekwicy Nowej.

Wydarzenie, którego organizatorem był kaliski ODN we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Cerekwicy Nowej, skierowane było do pedagogów, wychowawców, psychologów, nauczycieli, osób i instytucji zajmujących się pracą z młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem.

 


Podczas konferencji, której temat przyciągnął wielu przedstawicieli samorządu terytorialnego, omówione zostały zadania kuratora społecznego w systemie opieki nad młodzieżą oraz postawy, jakie należy przyjąć wobec młodzieży niedostosowanej i zagrożonej niedostosowaniem społecznym. Zwrócono uwagę na zjawisko stygmatyzacji, której doświadcza osoba napiętnowana i konsekwencji tego zjawiska. Przedstawione zostały również różne rodzaje wsparcia młodzieży w warunkach instytucjonalnych oraz szczegółowa procedura dotyczącą umieszczania dziecka w młodzieżowym ośrodku socjoterapii.

 


- Obecnie sporo uwagi poświęca się kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W naszym obszarze zainteresowań znajdują się także nieletni, których specjalne potrzeby edukacyjne wynikają z zaburzeń socjalizacyjnych, trudności przestrzegania norm i ogólnie przyjętych zasad życia społecznego. Obecnie w całym województwie wielkopolskim działa 5 Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii. Jak wynika z przeprowadzonych badań, potrzeby w tym zakresie są jednak o wiele większe - mówiła obecna na konferencji Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Jestem przekonana, że zgodnie z myślą Janusza Korczaka: "Pozwólmy dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy" - zadanie to będziemy realizować w odpowiednio przygotowanym miejscu, czasie i z udziałem osób właściwie przygotowanych - zakończyła Marzena Wodzińska.

 

 
 

 


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet