iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Żabka - Franczyza

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
19
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Z policji

Włamywał się do altanek, może posiedzieć 10 lat

2018-06-06 13:20:31

Zdjęcie: KMP Kalisz
Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców zatrzymali włamywacza. Zatrzymany 36-latek „specjalizował się” w okradaniu altan, na terenie kaliskich ogrodów działkowych. Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie kaliskich ogrodów działkowych doszło do kilku kradzieży z włamaniem do altan. Łupem złodzieja padały najczęściej elektronarzędzia oraz sprzęt RTV i AGD.

 

Do jednego z ostatnich tego typu zdarzeń doszło 20 maja 2018r. na terenie ogrodów działkowych przy ul. Polnej. Przebywający na terenie działek świadkowie zauważyli obcego mężczyznę, kręcącego się w rejonie jednej z altan. O tym fakcie postanowili powiadomić policję.

 

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce usłyszeli dźwięk zbijanej szyby. Szybko zorientowali się, że hałas dochodził z jednej z pobliskich działek. Kiedy udali się w jej kierunku, zauważyli uciekającego mężczyznę. Po krótkim pościgu „uciekinier” został zatrzymany. W plecaku, który mężczyzna miał przy sobie funkcjonariusze odnaleźli m.in. łom. 36-latek został zatrzymany.

 

Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że nie był to jedyny jego „wyczyn”. Mężczyzna już od dłuższego czasu włamywał się do altanek zabierając przedmioty stanowiące dla niego jakąś wartość, a przy tym uszkadzał drzwi, okna i zamki.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzany usłyszał łącznie dziewięć zarzutów, dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

Policjanci odzyskali część przedmiotów pochodzących z włamań. W trakcie czynności zabezpieczono również rzeczy, których kradzieży na chwilę obecną nikt nie zgłosił. Jeśli na zdjęciach zamieszczonych poniżej rozpoznają Państwo swoją własność, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod numerem 62 76-55-364.
Fotorelacja


Źródło: KMP Kalisz


Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl