iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
20
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
24
25
26
27
28

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Z powiatu

Większa współpraca z Mołdawią

2018-08-01 13:32:16

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/W. Kowalska
Starosta Kaliski Krzysztof Nosal podpisał wczoraj porozumienie z Rejonem Kamionka w Naddniestrzu, w Mołdawii. To kolejny wyraz współpracy Polsko-Mołdawskiej realizowanej od 2014 roku przez Powiat Kaliski. W składzie delegacji byli także Radni Rady Powiatu Kaliskiego Alicja Łuczak i Dariusz Korczyński oraz przedsiębiorcy Robert Kąkol i Eugeniusz Stempień. Oprócz zawiązania współpracy z Rejonem Kamionka, dostarczono również dary dla tamtejszej Polonii, zebrane w wyniku organizowanej przez Powiat Kaliski akcji "Pomoc dla Mołdawii".

Zamieszkiwany przez 27 tysięcy osób Rejon Kamionka mieści się w Naddniestrzu, w Mołdawii, a jego siedziba administracyjna znajduje się w położonym nad Dniestrem mieście Kamionka. Na tym obszarze mieszka bardzo duży odsetek ludności polskiej. Jest to ściśle związane z faktem, że kiedyś, przed zaborami, przez Naddniestrze przebiegała południowo-wschodnia granica Polski. Mimo upływu wielu lat, wciąż kulywowane są tam tradycje polskości.

 

Porozumienie podpisane z mołdawskimi władzami samorządowymi obejmuje m.in.: wymianę doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządu i gospodarki, a także w sferze rolnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa. Wspólne działania mają również na celu doprowadzenie do związania kontaktów pomiędzy szkołami z terenu Powiatu Kaliskiego i Rejonu Kamienka, w tym umożliwienie wymiany młodzieży szkolnej. Samorządy chcą wspólnie propagować turystykę i przedsięwzięcia z nią związane, a także prowadzić wymianę kulturalną m.in. dzieci, młodzieży i zespołów ludowych.

 

Delegacja reprezentująca Powiat Kaliski udała się do Mołdawii w długą podróż drogą lądową. Oprócz sformalizowania kwestii samorządowych, przewieziono bowiem dary skierowane do szkół, parafii i punktów medycznych wspomagających żyjącą w trudnych warunkach, tamtejszą Polonię. To efekt zorganizowanej przez Powiat Kaliski akcji "Pomoc dla Mołdawii". Dzięki tej inicjatywie do Mołdawii pojechały dwa busy, szczelnie wypełnione książkami, sprzętem medycznym, rehabilitacyjnym i artykułami szkolnymi., które zostały wcześniej przekazane przez osoby dobrego serca oraz firmy z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

 

W tym miejscu, władze Powiatu Kaliskiego pragną złożyć serdeczne podziękowania firmie OST SPED z Kalisza oraz przedsiębiorstwu PSB Mrówka z Brzezin, które były sponsorami transportu do Mołdawii i umożliwiły przewiezienie darów.

 

Źródło: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl