iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej


Partner gazety internetowej iJarocin.plReklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejSobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
Z policji

Ukradł torebkę, nie pozbył się dowodu...

2018-07-04 08:21:51

Zdjęcie: Archiwum
29 - letni mieszaniec Ostrowa Wielkpolskiego ukradł torebkę na terenie jednego z lokali gastronomicznych w Kaliszu. Nie pozbył się jednak dowodu.

29 czerwca br. około 3 w nocy podczas kontroli osobistej 29-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, kaliscy policjanci ujawnili dowód osobisty należący do 23-letniej kobiety. Sprawdzenie dokumentu w systemach informatycznych nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Jednak stan upojenia alkoholowego oraz agresywne zachowanie 29-latka spowodowało, że dla bezpieczeństwa swojego oraz innych osób ostatecznie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, celem wytrzeźwienia.

 

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosiła się 23-letnia kaliszanka. Kobieta złożyła zawiadomienie dotyczące kradzieży torebki w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Kalisza. Z jej relacji wynikało, że zostawiła swoją torebkę przy stoliku i odeszła na chwilę. Kiedy wróciła zorientowała się, że została okradziona. Oprócz torebki oraz całej jej zawartości z krzesła „zniknęła” także jej kurtka. Kobiecie udało się odnaleźć część skradzionych przedmiotów, w pobliżu lokalu. O fakcie kradzieży postanowiła powiadomić Policję. Funkcjonariusze natychmiast skojarzyli nazwisko pokrzywdzonej z dokumentem, który odnaleźli przy 29-latku.

 

Ostatecznie, na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kradzieże na targowiskach, w sklepach, z niezamkniętych pokoi biurowych w urzędach lub lokalach gastronomicznych, niestety nie są rzadkością. Pokrzywdzeni często po czasie orientują się, że padli ofiarą złodzieja, najczęściej nie ma świadków, którzy mogliby wnieść coś do sprawy. Dlatego pamiętajmy, żeby unikać zachowań, które mogą przyciągnąć uwagę złodzieja. Nie zostawiajmy swojej własności w przypadkowym miejscu - torebki w przymierzalni, telefonu czy portfela na sklepowej ladzie. W punktach usługowych czy restauracjach nie pozostawiaj torebki na wieszaku, czy poza polem widzenia np. na oparciu krzesła.

Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet