iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
20
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
24
25
26
27
28

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Opatówek

Uczniowie zmierzyli się z policjantami

2018-10-26 10:02:21

Zdjęcie: KMP Kalisz
W Szkole Podstawowej w Opatówku po zajęciach lekcyjnych odbyło się nietypowe spotkanie szkolnego koła sportowego, podczas którego rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy młodzieżą szkolną a policjantami.

Inicjatorem wydarzenia był policjant z Komisariatu Policji w Opatówku dzielnicowy mł. asp Artur Woźniak. Spotkanie odbyło się w ramach działań  z zakresu profilaktyki uniwersalnej i miało na celu pokazanie alternatywnych metod spędzania czasu wolnego przez młodzież, która często jest narażona na różnego rodzaju współczesne zagrożenia. 

 

Mecz rozpoczęła profilaktyczna prelekcja skierowana do młodzieży Szkoły Podstawowej w Opatówku, którą przeprowadził mł. aspirant Artur Woźniak razem z  Komendantem Komisariatu Policji w Opatówku, asp. Tomaszem Dyrdziakiem.

 

Podczas wykładu policjanci poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem i przestrzeganiem prawa przez uczniów. Omówili problemy i zagrożenia, przed którymi staje współczesna młodzież, przedstawili również możliwości poszukiwania konstruktywnych rozwiązań. Prelegenci zachęcali młodzież do dokonywania rozsądnych wyborów, które dotyczą spędzania czasu wolnego, prowadzenia zdrowego stylu życia czy podejmowania ważnych decyzji życiowych.

 

Po części oficjalnej przedstawiono kapitanów drużyn, a także zawodników wchodzących w skład reprezentacji:  funkcjonariuszy oraz uczniów. Funkcję sędziów podczas meczu pełnili nauczyciele wychowania fizycznego: Zbigniew Muzalewski oraz Arkadiusz Stach.

 

Mecz piłki nożnej został  zorganizowany w ramach lokalnej współpracy policji ze szkołą podstawową,  tym samym mundurowi pokazali że policjanci to również ludzie, którzy mają pasje sportowe i chętnie  spędzają czas wolny z młodzieżą pokazując im konstruktywne formy aktywnego wypoczynku. Oprócz ważnych celów profilaktycznych przekazanych młodzieży spotkanie było też dobrą okazją do bliższego zapoznania młodych ludzi z charakterem pracy w policji i zachęcenia młodzieży do wstępowania w szeregi służb mundurowych tej formacji. 

 

 

 

Źródło: KMP Kalisz


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl