iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Uciekł z miejsca zdarzenia, teraz czeka na rozprawę

2019-02-01 08:53:58

Zdjęcie: Archiwum
Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. nadzoruje postępowanie przeciwko 22-letniemu mieszkańcowi podkaliskiej miejscowości, podejrzanemu o spowodowanie kilka dni temu wypadku na drodze krajowej nr 25, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator zarzucił mężczyźnie, że 22 stycznia 2019 r. na DK 25 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnie spowodował wypadek. Kierując samochodem osobowym marki VW Golf i poruszając się w kierunku Kalisza, wykonując manewr wyprzedzania kolumny pojazdów nie upewnił się czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wykonania w/w manewru. Swoim zachowaniem zmusił jadącego z przeciwnego kierunku kierowcę samochodu marki Citroen C3 do wykonania manewru obronnego i zjechania na pobocze, skąd po utracie przyczepności zderzył się czołowo z pojazdem marki Peugeot 407, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.


W wyniku powyższego pokrzywdzeni doznali poważnych obrażeń które skutkowały powstaniem obrażeń realnie zagrażających ich życiu.


Mężczyzna przesłuchany przez prokuratora przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.  Przestępstwo spowodowania wypadku komunikacyjnego z art. 177§1 i 2 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat, jednakże z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia (art. 178 k.k.) prokurator przyjął wobec podejrzanego surowszą kwalifikację i obecnie grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 
Z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został przez sąd w całości uwzględniony.

 

 
Źródło: prokuratura.kalisz.pl


Zapytaj prawnika

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl