iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.plReklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Niedziela
21
październik
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31
Kalisz

Trzej Królowie przeszli ulicami miasta

2018-01-08 08:49:19

Zdjęcie: kalisz.pl/Tomasz Staszczyk
Kolorowy, rozśpiewany orszak Trzech Króli przeszedł w sobotę ulicami miasta. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i świątecznego programu artystycznego, który można było obejrzeć przy kaliskiej bazylice.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele Św. Rodziny, gdzie odbyła się msza odprawiona przez biskupa pomocniczego, Łukasza Buzuna. Tam też można było zaopatrzyć się w koronę i śpiewnik. Po mszy orszak przeszedł ulicami miasta pod kaliską bazylikę. Tam, na specjalnie przygotowanej scenie świąteczny program przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu oraz zespół Schola Lenartowicka & Sound of Heaven. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kaliszanom, którzy stworzyli ten niezwykły, świąteczny orszak - mówił prezydent Grzegorz Sapiński, który wcielił się w postać jednego z monarchów. - Wyrazy wdzięczności należą się także wszystkim, którzy przyczynili sią do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Kłaniam się młodym wykonawcom, którzy przygotowali program artystyczny.

 

Sobotnie obchody objęli patronatem biskup Edward Janiak oraz prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński. Organizatorami orszaku są m.in. Miasto Kalisz, Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu, Klasztor OO. Jezuitów w Kaliszu, Fundacja Polska Jutra oraz Moose Productions.
Fotorelacja


Źródło: kalisz.pl/Tomasz Staszczyk

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet