iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


czytaj dalej

czytaj dalej

czytaj dalej

czytaj dalej

czytaj dalejSobota
20
styczeń
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalisz

Trzej Królowie przeszli ulicami miasta

2018-01-08 08:49:19

Zdjęcie: kalisz.pl/Tomasz Staszczyk
Kolorowy, rozśpiewany orszak Trzech Króli przeszedł w sobotę ulicami miasta. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i świątecznego programu artystycznego, który można było obejrzeć przy kaliskiej bazylice.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele Św. Rodziny, gdzie odbyła się msza odprawiona przez biskupa pomocniczego, Łukasza Buzuna. Tam też można było zaopatrzyć się w koronę i śpiewnik. Po mszy orszak przeszedł ulicami miasta pod kaliską bazylikę. Tam, na specjalnie przygotowanej scenie świąteczny program przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu oraz zespół Schola Lenartowicka & Sound of Heaven. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kaliszanom, którzy stworzyli ten niezwykły, świąteczny orszak - mówił prezydent Grzegorz Sapiński, który wcielił się w postać jednego z monarchów. - Wyrazy wdzięczności należą się także wszystkim, którzy przyczynili sią do organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Kłaniam się młodym wykonawcom, którzy przygotowali program artystyczny.

 

Sobotnie obchody objęli patronatem biskup Edward Janiak oraz prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński. Organizatorami orszaku są m.in. Miasto Kalisz, Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu, Klasztor OO. Jezuitów w Kaliszu, Fundacja Polska Jutra oraz Moose Productions.
Fotorelacja


Źródło: kalisz.pl/Tomasz Staszczyk


Zapytaj prawnika


czytaj dalej

czytaj dalej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Dyżur Aptek w Kaliszu
reklama prasowa
Reklama w gazecie