iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Sprawca podpaleń w rękach policji. Grozi mu 5 lat więzienia

2018-07-12 10:07:00

Zdjęcie: OSP Brzeziny/Facebook
Czy to koniec czarnej serii pożarów lasów w powiecie kaliskim? Sprawca podpaleń został zatrzymany.

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który został zatrzymany dzięki współpracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku oraz Służby Leśnej. 51-letni mieszkaniec gminy Brzeziny podejrzany jest o podpalenia lasów. Straty oszacowane przez nadleśnictwo sięgają kwoty 50 tys. złotych.

 

Do pierwszego z podpaleń doszło w 20 czerwca br. na terenie gminy Godziesze Wielkie. Wówczas nieznany sprawca dokonał podpalenia, w wyniku którego uległo spaleniu poszycie leśne w 94-letnim lesie sosnowym. Na miejscu zdarzenia kaliscy policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Od tamtego czasu trwały czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia.

 

Do kolejnych dziewięciu podpaleń doszło w niedługim czasie na terenie sąsiedniej gminy Brzeziny. Sprawa „tajemniczych” podpaleń była w szczególnym zainteresowaniu mundurowych. Funkcjonariusze, zajmujący się wyjaśnianiem spraw nie tylko szczegółowo analizowali zebrany materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków, ale równolegle prowadzili również czynności operacyjne, współpracując w tym zakresie z funkcjonariuszami Służby Leśnej. Sprawdzono wiele nowych informacji i poszlak. W rezultacie konsekwentnej i dociekliwej pracy zebrano dowody min. z monitoringu leśnego, które dały podstawę do wytypowania oraz zatrzymania podejrzanego.

 

Okazało się, że sprawcą podpaleń jest 51-letni mieszkaniec gminy Brzeziny. Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów. Przyznał się do winy. Mieszkaniec powiatu kaliskiego za czyny, o które jest podejrzany, a które spowodowały straty szacowane na kwotę blisko 50 tysięcy złotych, odpowie już wkrótce przed sądem. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty, ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet