iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Z policji

Skradziono 6 rowerów

2018-09-13 08:41:01

Zdjęcie: Archiwum
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zatrzymali sprawców kradzieży rowerów. Amatorzy cudzej własności wpadli w ręce mundurowych, dzięki informacjom przekazanym przez świadków zdarzenia. Do zatrzymania doszło w chwili gdy sprawcy transportowali skradzione jednoślady. Czterej kaliszanie w wieku od 18 do 21 lat usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku otrzymali informacje, że doszło do kradzieży trzech rowerów na terenie jednej ze szkół w Gminie Brzeziny. Kilkadziesiąt minut później pojawiła się kolejna telefoniczna informacja o kradzieży trzech jednośladów. Tym razem do zdarzenia doszło na terenie Gminy Godziesze Wielkie. Jeden ze świadków przekazał policjantom informację o marce pojazdu, którym najprawdopodobniej poruszali się sprawcy. Ten szczegół pomógł policjantom w dalszych ustaleniach.

 

Błyskawicznie podjęte czynności przez policjantów z Opatówka doprowadziły do ustalenia numerów rejestracyjnych auta. Opel został namierzony i zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Brzeziny. W pojeździe znajdowało się trzech mężczyzn. W bagażniku auta policjanci odnaleźli dwa skradzione wcześniej rowery. Szybko też ustalili, gdzie znajdują się pozostałe jednoślady. Okazało się, że sprawcy ukryli je w lesie.

 

Policjanci mieli informacje, że w przestępstwie brała udział jeszcze jedna osoba. Dane czwartego mężczyzny zostały szybko ustalone. Ostatni z podejrzanych został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

 

Cały przestępczy kwartet usłyszał już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet