iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Sobota
15
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Z policji

Skawiński i Tkaczyk w Kaliszu

2018-02-22 13:37:26

Zdjęcie: KMP Kalisz
Po raz kolejny w Kaliszu odbyło się seminarium z cyklu "Bezpiecznie - Chce się żyć". W tym roku tematem przewodnim było bezpieczeństwo pieszych.

Przedsięwzięcie, którego głównym celem jest upowszechnianie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało zorganizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 

Tegoroczne spotkanie rozpoczął Maciej Bednik – ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas swojego wystąpienia omówił stan bezpieczeństwa na polskich drogach oraz przybliżył dane obrazujące ilość zdarzeń drogowych zaistniałych w minionych latach. Największe wrażenie na osobach siedzących na widowni wywarły informacje dotyczące ilości ofiar śmiertelnych na drogach. Statystyki pokazują, że w latach 1992 - 2012, w wypadkach drogowych na terenie naszego kraju straciło życie 121 tys. osób, a 1,3 mln. zostało rannych.

 

W dalszej części spotkania głos zabrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - nadkom. Przemysław Czarnecki, który przedstawił widzom aktualne dane dotyczące zdarzeń drogowych na naszym terenie. W swoim wystąpieniu omówił również zachowanie na drogach kierujących pojazdami i pieszych. Podróżującym samochodem przypomniał o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i montażu fotelików dla dzieci. Podkreślił jak ważne jest poszerzanie swojej wiedzy z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym. Wśród pieszych propagował noszenie elementów odblaskowych nie tylko obowiązkowo, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ale zawsze gdy czujemy, że mogą one uchronić nas przed wypadkiem.

 

Dla zebranej na sali publiczności wystąpili Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk, z legendarnej grupy „Kombi”.

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet