iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Rozmawiali o zagrożeniach w Internecie

2018-05-02 08:04:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
Internet odgrywa dużą rolę w życiu młodego człowieka. Jest on źródłem wiedzy, a także źródłem rozrywki. Rozwojowi sieci towarzyszą jednak zagrożenia dotykające zwykłych użytkowników, zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Dlatego też kaliscy policjanci podejmują działania na rzecz cyberbezpieczeństwa najmłodszych. Jednym z nich było przeprowadzone spotkanie z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Edukacja użytkowników sieci internetowej jest jednym z priorytetów dla policyjnych profilaktyków. Każda forma zwrócenia uwagi na ten problem jest dobra. Tym razem okazją do przekazania ważnych informacji dotyczących zagrożeń w sieci było spotkanie z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. W trakcie prelekcji uczestnicy dowiedzieli się, m.in. czym jest cyberprzemoc, jakie są jej rodzaje i jakie narzędzia wykorzystywane są do jej rozpowszechniania. Poznali również takie pojęcia jak: hejt, seksting, czy grooming. Przybliżając sposób działania sprawców internetowych przestępstw policjanci chcieli uświadomić uczniom, na jakie zagrożenia w sieci są narażeni.

 

Ponadto zwrócono również uwagę na zjawisko cyberuzależnienia, które dotyka coraz młodszych użytkowników sieci. Jak podkreślali policjanci, uzależnienie od Internetu rozwija się stopniowo i niezauważalnie, wypierając dotychczasowe zainteresowania i obowiązki uczniów. Zdarza się, że młodzież szkolna bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany.

 

Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co publikujemy i piszemy pozostanie w niej na długi czas. Umieszczane informacje powinny być dobrze przez nas przemyślane. Komentarze pisane na różnych stronach, powinny dobrze świadczyć o jego autorze. Tak jak w codziennym życiu, powinniśmy odnosić się z szacunkiem do innych ludzi, dlatego dbajmy wszyscy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni!

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet