iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Rozgromili konkurencję

2018-10-03 12:07:29

Zdjęcie: KMP Kalisz/Piotr Taras - Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych
Sierż. szt. Patrycja Wojtas wraz ze swoimi czworonożnym partnerem po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium. Podczas szkolenia zorganizowanego przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, triumfowali w kategorii „patrolowej”. W kursie uczestniczyły zespoły, z formacji mundurowych z całego kraju.

Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych organizuje cykliczne szkolenia doskonalące dla przewodników psów służbowych, ze wszystkich służb mundurowych. Ich głównym celem jest podniesienie wartości użytkowej psów, umiejętności praktycznej pracy przewodnika z psem oraz wzajemna wymiana doświadczeń między przewodnikami z różnych służb mundurowych.

 

Szkolenie w którym uczestniczyła kaliska policjantka sierż. szt. Patrycja Wojtas zorganizowano w Sulejowie, w dniach od 24 - 26 września. W kursie uczestniczyły zespoły przewodników z psami: patrolowo-tropiącymi, wyszkolonymi do wykrywania zapachów narkotyków, a także materiałów wybuchowych. W zajęciach oprócz funkcjonariuszy Policji uczestniczyli także przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej, Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Miejskiej.

 

Wśród uczestników znalazł się również zespół z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Sierż. szt. Patrycja Wojtas ze swoim czworonożnym partnerem Brego, szkolili swoje umiejętności praktyczne w zakresie interwencji, z którymi mogą spotkać się w codziennej służbie. Głównym zadaniem czworonogów patrolujących jest oddziaływanie prewencyjne. Tego rodzaju psy są również wykorzystywane w trakcie zabezpieczania imprez masowych, zatrzymywania osób podejrzanych o zakłócanie porządku oraz pilnowania i konwojowania zatrzymanych.

 

W kategorii patrolowej, bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Sierż. sztab. Patrycja Wojtas oraz jej czworonożny partner Brego otrzymali z rąk organizatorów puchar dla „Najlepszego zespołu patrolowego”.

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet