iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poniedziałek
22
lipiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
29

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Z powiatu

Radni uhonorowali rolników

2019-05-06 12:49:17

Zdjęcie: Marta Wolarz
Ostatnia sesja Rady Powiatu była okazją do uhonorowania laureatów XVIII Edycji Konkursu "Wielkopolski Rolnik Roku 2018". Barbara i Ryszard Kacperkiewicz zdobyli statuetkę Siewcy, natomiast Państwo Elżbieta i Stanisław Błaszkowiak otrzymali nominację w tym prestiżowym konkursie.

Gratulacje oraz okolicznościowe kwiaty złożyli w imieniu władz Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski  -wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, w imieniu władz i radnych powiatu starosta Krzysztof Nosal, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, wicestarosta Zbigniew Słodowy oraz Mieczysław Łuczak -przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

- Cieszę się, że powiat kaliski kontynuuje tradycję, iż zawsze po rozstrzygnięciu konkursu Wielkopolski Rolnik Roku, laureaci są zapraszani na sesję Rady Powiatu Kaliskiego, aby  w sposób szczególny wyróżnić mieszkańców powiatu kaliskiego, tych, którzy znaleźli się w tym zaszczytnym gronie laureatów konkursu. Konkurs od 18 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, gospodarstwa z powiatu kaliskiego są na bardzo wysokim poziomie. Chciałbym jeszcze raz pogratulować laureatom i nominowanym, którzy pokazują jak wiele można osiągnąć ciężką pracą - podkreślał Krzysztof Grabowski.

- Jest to konkurs bardzo prestiżowy. Tylko około 160 rolników ma tę cenną statuetkę. Jeżdżąc i oceniając te gospodarstwa porównuję naszych rolników w skali województwa i nasi powiatowi rolnicy wyglądają imponująco. To najlepsza forma promocji, to Państwo zaświadczacie swoją pracą o kondycji rolnictwa w powiecie kaliskim. Jestem dumny, że mogę być w Kapitule Konkursu - mówił starosta.

 

Państwo Barbara i Ryszard Kacperkiewicz prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 50 ha w miejscowości Nowa Kakawa na terenie Gminy Godziesze Wielkie w powiecie kaliskim. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej, głównie zbóż. Całość produkcji roślinnej wytwarzanej w gospodarstwie jest sprzedawana. Rocznie sprzedaje się 6000 sztuk tuczników o łącznej wadze 750 ton. Gospodarstwo posiada płytę obornikową, zbiornik na gnojowicę oraz własną oczyszczalnię ścieków. Gospodarstwo w pełni przestrzega norm ekologicznych i ma zamontowane urządzenia do uzyskiwania prądu z energii słonecznej.

Państwo Elżbieta i Stanisław Błaszkowiak prowadzą 100 ha gospodarstwo rybackie w miejscowości Lipka, gmina Szczytniki w powiecie kaliskim. Gospodarstwo specjalizuje się chowie i hodowli ryb. Gospodarstwo rybackie składa się z dwóch części, pierwsza to łowisko dla wędkarzy o powierzchni 2 ha a druga to hodowla ryb na powierzchni ok 93 ha. Oprócz hodowli ryb towarowych takich, jak: karpie, amury, sandacze, tołpyga, liny, karasie pospolite, gospodarz produkuje materiał zarybieniowy dla Polskiego Związku Wędkarskiego. Średnia produkcja w roku wyniosła 85 ton. Dodatkowo gospodarze prowadzą gospodarstwo agroturystyczne z małą bazą noclegową i restauracją.

 
Fotorelacja


Źródło: Marta Wolarz


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl


Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl