iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Sobota
15
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Prokuratura

Profesjonalna nielegalna fabryka

2018-03-12 14:03:00

Zdjęcie: Archiwum
Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. nadzoruje śledztwo przeciwko czterem mężczyznom w wieku od 26 do 53 lat podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wytwarzanie wyrobów tytoniowych, a także przestępstwa karnoskarbowe.

W dniu 1 marca 2018 r. na polecenie Prokuratury funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowy w Poznaniu wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji w Kaliszu oraz Komendą Miejską Policji w Koninie dokonali zatrzymania na terenie jednej z podkaliskich miejscowości na gorącym uczynku produkcji papierosów trzech mężczyzn narodowości ukraińskiej oraz kierującego ich pracą obywatela polskiego - mieszkańca powiatu konińskiego.

 

Nielegalna fabryka papierosów mieściła się w nowoczesnej hali produkcyjnej wyposażonej w rolety antywłamaniowe i całodobowy monitoring. Na miejscu zabezpieczono kompletną i działającą linię technologiczną, kilkaset tysięcy wyprodukowanych już papierosów, ponad 2 tony tytoniu oraz inne komponenty służące do produkcji wyrobów tytoniowych w postaci znacznych ilości rolek bibuły papierosowej, kleju i filtrów papierosowych.

 


Kierującemu w/w procederem karanemu już uprzednio 53 latkowi zarzucono, kierowanie grupą mającą na celu popełnianie przestępstw i zaniechanie odprowadzania podatku od w/w produkcji w wyniku czego Skarb Państwa poniósł szkodę w wysokości nie mniejszej niż 3.200.000  zł.

 


W toku postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania podejrzanego ponad 500 tyś sztuk gotowych do sprzedaży papierosów oraz kolejne pół tony tytoniu.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono należący do podejrzanego samochód marki Porsche wartości 170 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w różnej walucie wartości 10 tyś zł. Zarzucane mu czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym mężczyznom zarzucono udział w w/w grupie i popełnienie przestępstw karnoskarbowych co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Przesłuchani w toku postępowania oskarżeni po zapoznaniu się ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym przyznali się częściowo do zarzucanych im czynów. Z uwagi na grożącą podejrzanym surową karę oraz obawę matactwa Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec czterech podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.
Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez Prokuratora postanowił zastosować wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 


 

Źródło: prokuratura.kalisz.pl

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet