iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Z policji

Prędkość plus promile

2018-11-29 09:12:18

Zdjęcie: Archiwum
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 48-latka, który w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 90 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna kompletnie zlekceważył obowiązujące przepisy i wsiadł za kierownicę mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Tłokinia Kościelna zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Wykonany pomiar wskazał, że kierowca w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, pędził z prędkością 90 km/h. Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Badanie alkomatem wykazało u 48-letniego kierującego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Niebawem materiały powyższej sprawy trafią do sądu, który zadecyduje o dalszym losie kierowcy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

Mężczyzny nie ominą również konsekwencje związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

 

Każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta czy pieszy, powinien przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi, mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

 

Wszyscy powinni też pamiętać, że alkohol bez względu na to, jaką ilość go wypijemy – zawsze może wpłynąć na nasząkoncentrację. Dlatego nigdy nie należy wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu – chwila złudnej pewności siebie na drodze, może mieć tragiczne konsekwencje.

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet