iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Sobota
15
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Z powiatu

Powitanie godne bohaterów

2018-09-03 14:23:44

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Wioletta Przybylska
W minionym tygodniu w Koźminku powiatano medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

W środę, 29 sierpnia, rynek w Koźminku stał się miejscem, które opanowały takie uczucia jak radość i duma. To efekt wspaniałego występu cyklistów Koźminianki Koźminek, którzy fantastycznie zaprezentowali się podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Wiktor Richter i Damian Papierski stanęli na najwyższym stopniu podium w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Ten drugi cyklista do swojego dorobku dołożył jeszcze brązowy krążek, który wywalczył wraz z Filipem Prokopyszynem w madisonie juniorów. Młodzi bohaterzy zostali przywitani przez władze Gminy Koźminek i Powiatu Kaliskiego, klubu UKS Koźminianka Koźminek, miejscową Straż oraz licznie przybyłych kibiców.

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy były udane dla naszej kadry narodowej. Z pewnością były także ze wszech miar udane dla młodych cyklistów z UKS Koźminianka Koźminek. Wiktor Richter i Damian Papierski oraz Kacper Walkowiak i Michał Gałka wspaniale spisali się w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Nasi kadrowicze wyprzedzili reprezentantów Włoch i to we wspaniałym style. Jechali bowiem bardzo szybko i uzyskali czas 4:03.656, pobijając tym samym rekord Polski.

 

- Bohaterowie z Koźminka stanęli na najwyższym stopniu podium po rywalizacji w drużynowym wyścigu na dochodzenie. A do tego pobili rekord Polski! Tego nie da się wyrazić słowami! Brawo – tak skomentowano wyborny występ naszych torowców na koncie Facebook'owym UKS Koźminianki Koźminek.

 

Na rynku w Koźminku w środę po godz. 14.00 zebrała się Gminna Orkiestra Dęta z Koźminku, kolarze, trener, prees z UKS Koźminanka Koźminek, samorządowcy, sponsorzy i rodzina kolarzy, by uroczyście powiatać Mistrzów Europy. 

 

Damianowi Papierskiemu jeden krążek podczas mistrzostw Europy nie wystarczył. Wychowanek klubu z Koźminka do swojego dorobku dołożył jeszcze brązowy medal, który wywalczył wraz z Filipem Prokopyszynem w madisonie juniorów.

 

 

 

Źródło: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet