iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej


Partner gazety internetowej iJarocin.plReklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejSobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
Kalisz

Potrącona na przejściu dla pieszych

2018-08-20 09:08:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. Tym razem prawo jazdy stracił 46-letni kierowca iveco, który wjechał na oznakowane przejście i potrącił przechodzącą przez pasy pieszą. 84-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do kaliskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło dziś na Al. Wojska Polskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych kaliszanka, została potrącona przez kierującego samochodem dostawczym marki Iveco. 84-latka trafiła do szpitala. Kierowca iveco był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomoże szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Konsekwencją tego rażącego i umyślnego naruszenia przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie prawa jazdy kierowcy 46-letniemu kierowcy.

 

Policja apeluje do kierowców, aby w rejonach przejść dla pieszych, zachowali szczególną ostrożność. Pojawienie się pieszego na pasach, nie powinno być zaskoczeniem dla osoby siedzącej za kierownicą pojazdu. Pamiętajmy również, że piękna pogoda i sprzyjające warunki na drogach nie zawsze gwarantują nam bezpieczną podróż. Dlatego apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Kilka minut dłuższej, ale bezpieczniejszej jazdy może decydować o życiu naszym i innych uczestnków ruchu drogowego.

Apel o rozwagę policja kieruje także do pieszych. Pamiętajmy, że nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.

 

Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet