iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Pomoc dla pogorzelców

2019-02-05 09:02:00

Zdjęcie: kalisz.pl/Karina Zachara
Trzynastoosobowa rodzina poszkodowana w wyniku pożaru mieszkania przy ul. Harcerskiej objęta została pomocą miasta. - Pogorzelcy otrzymali już jednorazową zapomogę finansową. Wybraliśmy też lokal, który w ciągu dwóch najbliższych tygodni zostanie wyremontowany i przekazany rodzinie – informuje Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

Ogień pojawił się w niedzielę, około godziny 17.00, w niewielkiej łazience mieszkania przy ul. Harcerskiej. Prawdopodobnie doszło do zwarcia na przedłużce do kontaktu, do której podłączona była pralka. Później zapaliły się znajdujące w pomieszczeniu ubrania. Najemca mieszkania początkowo próbował samodzielnie opanować ogień, ale ten rozprzestrzeniał się zbyt szybko. Rodzina zabrała więc tylko kilka podręcznych rzeczy i jeszcze przed przyjazdem straży opuściła lokal. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Pożar udało się ugasić, ale mieszkanie na razie nie nadaje się do użytku. Poszkodowanej rodzinie pomoc zaoferowało miasto. 

- Dzieci mają od roku do 16 lat. Na razie rodzina zdecydowała, że skorzysta z pomocy bliskich. Najważniejsze, że są razem, bo potrzebują być razem. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba mamy dla nich przygotowane miejsce w schronisku dla ofiar w kryzysie. Jeszcze dzisiaj otrzymają też jednorazową, bezzwrotną pomoc finansową w wysokości 3 tysięcy złotych oraz pomoc psychologa – informuje Eugenia Jahura, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Mieszkanie obejrzał wiceprezydent Mateusz Podsadny, a także dyrekcja MZBM- u, MOPS-u i inspektorzy nadzoru budowlanego. Wiadomo już, że poszkodowani nie wrócą do zniszczonego lokalu. Miasto przygotuje dla nich inny. 
Dysponujemy ponad stumetrowym, czteropokojowym lokalem przy ul. Pułaskiego. W ciągu dwóch najbliższych tygodni przeprowadzimy tam gruntowny remont i w zależności od potrzeb odpowiednio wyposażymy, tak by cała rodzina mogła się tam przeprowadzić – dodaje wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny.

To, czy zniszczone przez pożar mieszkanie przy ul. Harcerskiej będzie nadawało się do remontu i ponownego zasiedlenia zdecyduje nadzór budowlany.

 

Źródło: kalisz.pl/Karina Zachara


Zapytaj prawnika

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl