iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Policjanci na motorach wyjechali na drogi

2018-04-04 13:22:19

Zdjęcie: Archiwum
Wreszcie nadeszło oczekiwane przez wszystkich ocieplenie. W tych dniach na drogach pojawia się więcej jednośladów. Z tego względu będzięmy mogli spotkać policjantów na motocyklach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na motocyklach są już przygotowani do nowego sezonu. Pogoda coraz bardziej sprzyja miłośnikom dwóch kołek. Coraz więcej tych pojazdów pojawia się na naszych drogach. Większość motocyklistów to osoby szanujące innych uczestników ruchu drogowego. Niestety są też jednak tacy, którzy ignorują przepisy i zasady. Przekraczanie dozwolonej prędkości, jazda w sposób stanowiący zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego czy nieprawidłowe wyprzedzanie to wykroczenia najczęściej popełniane przez kierujących motocyklami.

 

Aby skutecznie walczyć z kierowcami jednośladów, którzy przekraczają prędkość i stwarzają zagrożenie kaliska drogówka wykorzystuje motocykle. W ciepłe dni patrole motocyklowe wyjeżdża na drogi miasta i powiatu kaliskiego, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze, którzy pełnią służbę na motocyklach to ludzie doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni. Każdy z tych policjantów od kilku lat pracuje na drodze i doskonale wie jak zachowują się kierujący zarówno samochodami jak i motocyklami, jakie wykroczenia najczęściej popełniają oraz w jakich rejonach baczniejszą uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo osób korzystających z dróg, w tym również pieszych. Prywatnie są również pasjonatami jazdy na jednośladach.

 

Policjanci kaliskiej drogówki mają do dyspozycji motocykle marki Honda CBF 1000, które są w stanie rozwijać prędkości nawet 230 km/h. Jednoślady posiadają oznakowanie taktyczne, łączność bezprzewodową oraz inne niezbędne wyposażenie potrzebne do pracy na drodze. Hondy są wykorzystywane głównie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu. Ich obecność można również dostrzec na dwóch odcinkach dróg krajowych oraz tam, gdzie amatorzy szybkiej jazdy często dają upust swej "ułańskiej fantazji". Srebrne motocykle ruchu drogowego skutecznie studząc zapał piratów drogowych, a w sytuacji gdy trzeba sprawnie podjąć interwencję pozwalają na szybkie zatrzymanie sprawcy wykroczenia.

 

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas jazdy oraz życzą bezpiecznego sezonu motocyklowego wszystkim miłośnikom jednośladów.

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet