iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
24
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30
Kalisz

Otwarto warsztaty w Opatówku

2018-10-18 13:52:18

Zdjęcie: M. Kraszkiewicz
Uroczyste otwarcie warsztatów w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka z udziałem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysława Łuczaka odbyło się w poniedziałek 15 października w Opatówku.

To właśnie w "Ogrodniku" realizowana była przebudowa i wyposażanie wnętrz na potrzeby funkcjonowania warsztatów szkolnych. Inwestycja zrealizowana została w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.  Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 2 085 000,00 zł, w tym aż 1 622 275,82 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem inwestycji było podniesienie jakości pracy szkoły oraz zwiększenie szans absolwentów na podjęcie pracy w wysoko wyspecjalizowanych firmach z branży rolniczo-ogrodniczej. 
 
 
- Cieszymy się, że ta długo oczekiwana inwestycja doszła do skutku. Idziemy z duchem czasu. Musimy mieć takie wyposażenie sal lekcyjnych i sal do nauki praktycznej, aby ta nauka była bezpieczna i żeby ten sprzęt był naprawdę nowoczesny. Trudno bowiem uczyć na sprzęcie, który będzie inny od tego, który później uczniowie natrafią w swoich gospodarstwach, czy też w pracy. Chcemy nadążać za duchem czasu i chcemy żeby można było nauczać w dobrych, godnych warunkach – mówił Krzysztof Nosal Starosta Kaliski.
 
 
Dzięki przebudowie szkoła w Opatówku zyskała pomieszczenia umożliwiające koncentrację praktycznej nauki zawodu w jednym, funkcjonalnym i wyposażonym w nowoczesne pomoce obiekcie, który wzbogaci się o pracownie zajęciowe, pracownię socjalno-edukacyjną, pomieszczenie magazynowe, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze, socjalne oraz sanitariaty i kotłownię.
 
 
Poczynione prace zapewniają odpowiednie warunki dla osób niepełnosprawnych, w szczególności tych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Obecnie obiekt został wyposażony w niezbędne urządzenia techniczne, sprzęt i pomoce do nauki praktycznej (maszyny, urządzenia, aparat, przyrządy pomiarowe, narzędzia i elektronarzędzia). 
 
 
- Doczekaliśmy takiego dnia, że powstały warsztaty szkolne na miare dzisiejszych czasów. Wiele osób pamięta jak ta szkoła się zmieniała na przestrzeni czasów. Myślę, że wszyscy państwo się ze mną zgodzicie, że największy skok w zakresie rolnictwa, ogrodnictwa, sadownictwa nastąpił po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Diamteralnie zmieniły się wówczas gospodarstwa, ale i trzeba było dostosować profile nauczania do tych nowych warunków. Bardzo się cieszę, że tego typu nowoczesne warsztaty powstały. Niech ta inwestycja służy kolejnym pokoleniom, tak by tutaj młodzież zdobywała te pierwsze szlify – mówił Mieczysław Łuczak Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.
 
 
Integralną częścią modernizacji warsztatów szkolnych są wnioski na realizację projektów mających na celu podniesienie jakość procesu kształcenia młodzieży oraz dorosłych w  Zespole Szkół im. St. Mikołajczyka w Opatówku. Uczestnicy projektu będą mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje zwiększające ich mobilność na rynku pracy. W ofercie edukacyjnej zaplanowano zajęcia umożliwiające uzyskanie prawa jazdy kat. B, C, C+E,  zdobycie uprawnień do obsługi kombajnów zbożowych, wózków widłowych, ładowarek czołowych, jak również uprawnień spawacza oraz na stosowanie środków ochrony roślin w rolnictwie.
 
 
Źródło: M. Kraszkiewicz


Zapytaj prawnika


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl