iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Kalisz

Ognisko z telewizora

2018-11-13 12:17:41

Zdjęcie: www.strazmiejska.kalisz.pl
W piątek 9 listopada troje mieszkańców Kalisza zostało ukaranych za spalanie odpadów w przydomowych piecach. Pierwsze zgłoszenie dyżurny Straży Miejskiej Kalisza otrzymał w godzinach porannych.

Mieszkaniec osiedla Amelia uskarżał się, że nie może otworzyć okna, ponieważ z komina sąsiedniej posesji wydobywają się kłęby żrącego dymu. Zgłoszenie zostało potwierdzone przez strażników z Eko - Patrolu. Na miejscu funkcjonariusze zlokalizowali źródło zadymienia i niezwłocznie przystąpili do przeprowadzenia kontroli ustalonej nieruchomości. W trakcie przeprowadzonych czynności w pomieszczeniu kotłowni, strażnicy miejscy ujawnili karton z pociętymi i przygotowanymi do spalenia kawałkami laminowanych płyt wiórowych. Kontrola wykazała, iż w kotle były spalane wcześniej przygotowane elementy mebli.

 

Sprawca świadomego spalania odpadów został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Do drugiego zdarzenia doszło w południe.

 

Funkcjonariusze otrzymali komunikat z którego wynikało, że mieszkańcy osiedla Zagorzynek zauważyli wydobywający się dym z terenu opuszczonej posesji. Zgłaszający pomimo nieprzyjemnego zapachu obawiali się o ewentualne powstanie pożaru. Faktycznie na miejscu okazało się, że z tyłu niezamieszkałego budynku bezdomni mężczyźni spalili telewizor. Materiały z wymienionej interwencji trafią do Sądu Rejonowego z wnioskiem o ukaranie.

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych. W tym przypadku do sukcesywnego spalania odpadów dochodziło systematycznie w jednej z posesji usytuowanej na osiedlu Majków. Nieprzyjemny zapach dymu był skutkiem spalania przez kobietę starych płyt meblowych. Funkcjonariusze uświadomili sprawczyni, iż tego typu materiał jest odpadem i w związku z tym niedozwolonym paliwem do ogrzewania domu. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

 

 

Źródło: www.strazmiejska.kalisz.pl

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet