iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Kalisz

Nowe autobusy pojawią się w lipcu

2018-02-09 08:21:08

Zdjęcie: kalisz.pl/Tomasz Staszczyk
Jeszcze tego lata na ulice miasta wyjedzie 11 nowych autobusów firmy Man, o napędzie hybrydowym. Samochody będą obsługiwać pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych.

Umowę na dostawę autobusów podpisali wczoraj prezydent Grzegorz Sapiński i przedstawiciel producenta, Piotr Stański. 11 fabrycznie nowych samochodów, o napędzie hybrydowym ma trafić do Kalisza w lipcu tego roku. - To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Zakup tych autobusów wpisuje się w plan działań na rzecz ochrony środowiska. To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności których pasażerowie KLA przekonują się na co dzień.

 

Od początku obecnej kadencji samorządowej tabor KLA jest sukcesywnie modernizowany. - W ciągu dwóch lat wymieniliśmy połowę autobusów, co jest dużym osiągnięciem także w skali kraju - podkreśla wiceprezydent Artur Kijewski. - To oczywiście tylko część inwestycji, których celem jest maksymalny komfort pasażerów komunikacji miejskiej. Centra przesiadkowe, tablice informacyjne, czy biletomaty to kolejne udogodnienia, które sukcesywnie wprowadzamy.

 

Autobusy, które tego lata zaczną obsługiwać pasażerów KLA to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, spełniające normę spalin EURO 6. Samochody wyposażone są w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i wyposażone w minimum 4 podwójne gniazda USB, z których mogą korzystać pasażerowie. Autobus monitoruje sześć kamer, co umożliwia identyfikację wsiadających i wysiadających. Pojazd wyposażony jest także w system zapowiadania przystanków.

 

Wartość inwestycji to 19 187 434, 20 zł. Na realizację zadania Miasto Kalisz uzyskało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów.

Źródło: kalisz.pl/Tomasz Staszczyk

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet