iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Kalisz

Nowa linia już w marcu

2018-02-27 10:59:38

Zdjęcie: Kaliskie Linie Autobusowe/Facebook
Miasto Kalisz - Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że od dnia 1 marca 2018 r. wprowadzone zostaną zmiany do rozkładu jazdy autobusów Kaliskich Linii Autobusowych Sp. z o.o.

Uruchomiona zostanie nowa linia komunikacyjna oznaczona nr 5, której autobusy kursowały będą we wszystkie dni tygodnia, na trasie Prymasa Stefana Wyszyńskiego – Stanczukowskiego – Korczak – Poznańska – Harcerska – Chopina – Parczewskiego/Babina – Toruńska i z powrotem. Docelowo, po wybudowaniu pętli autobusowej, trasa linii zostanie wydłużona do ul. Braci Niemojowskich w rejon ul. Wyjazdowej.

 

Nowa linia zapewni bezpośrednie połączenie osiedli Dobrzec oraz Korczak ze szpitalem przy ul. Toruńskiej. Dodatkowo mieszkańcy osiedla Korczak zyskają połączenie z centrum miasta, halą sportową „Arena” i lodowiskiem.

 

Kolejne zmiany są związane z uruchomieniem węzła przesiadkowego przy ulicy Majkowskiej, którego budowa zrealizowana została w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność”, na który miasto Kalisz uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, dotyczą rozszerzenia rozkładu jazdy następujących linii:

 

Linia 17 – wydłużenie kursów od Nowego Rynku do przystanku Majkowska Medix,
Linia 8 - wprowadzenie dodatkowych przystanków do przebiegu linii: Majkowska Medix 01, Majkowska Medix 02;
Linia 15 - wprowadzenie dodatkowych przystanków do przebiegu linii w wariantach do/z Wał Bernardyński Bażancia 02: Majkowska Medix 01, Majkowska Medix 02; zmiana godziny odjazdów w dni robocze z przystanku Wał Bernardyński Bażancia 02 z godz. 06:08 na 06:07 oraz z godz. 15:18 na 15:15,
Linia 16 - wprowadzenie dodatkowych przystanków do przebiegu linii: Majkowska Medix 01, Majkowska Medix 02,
Linia 19 E – zmiana przystanku końcowego, nowa trasa przebiegać będzie od ul. Parczewskiego ulicami 3-Maja do przystanku Majkowska Medix.

 

Wszystkie w/w zmiany to kolejny krok działań Miasta, które mają na celu stworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju zrównoważonej mobilności i spowodowanie wzrostu zainteresowania kaliszan komunikacją miejską.

Źródło: kalisz.pl/MZDiK w Kaliszu

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet