iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z policji

Nie miał blokady, teraz odpowie przed sądem

2018-04-11 11:04:00

Zdjęcie: Archiwum
Zatrzymaniem prawa jazdy skończyła się podróż samochodem dla 24-letniego mieszkańca Kalisza. Kierowca nie stosował się do orzeczeń sądu. Auto którym jechał 24-latek nie było wyposażone w blokadę alkoholową. Zamontowanie w aucie alkoblokady umożliwia kierowcom skrócenie orzeczonego wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem mężczyznę na ul. Podmiejskiej w Kaliszu. W trakcie kontroli okazało się, że wobec 24-latka orzeczono sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, jednak prawo jazdy za zgodą sądu zostało zwrócone kierowcy wraz z wpisanym kodem 69. Wpisywany on jest do dokumentów osób, które mogą prowadzić tylko te pojazdy, które wyposażone są w blokadę alkoholową. Ponieważ opel, za kierownicą którego siedział kaliszanin nie był wyposażony w alkoblokadę, policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-latkowi. Teraz kaliszanin musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za niestosowanie się do orzeczenia sądu. To przestępstwo zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym z maja 2015 roku dopuściła możliwość skrócenia okresu zakazu prowadzenia pojazdów, na który kierowca został skazany w związku z kierowaniem pojazdu pod wpływem alkoholu, poprzez wyposażenie samochodu w specjalną alkoblokadę. Z możliwości tej osoba może skorzystać nie wcześniej niż po upływie co najmniej połowy orzeczonego wymiaru, a w przypadku gdy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczono dożywotnio, po upływie co najmniej 10 lat. Istotne jest, iż o ewentualnej zmianie sposobu wykonywania zakazu ostatecznie decyduje sąd. Po uzyskaniu zgody i ponownym zdaniu egzaminu kierowca otrzymuje prawo jazdy z kodem 69. W takim przypadku ma możliwość kierowania jedynie pojazdem wyposażonym w blokadę alkoholową.

 

 

 

Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet