iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Reklama: Żabka - Franczyza

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Kalisz

Nabór uzupełniający na odnawialne źródła energii

2019-02-22 12:02:00

Zdjęcie: Archiwum
Miasto Kalisz ogłosiło nabór uzupełniający do projektu, który pozwoli mieszkańcom na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. W jego ramach można uzyskać dofinansowania na instalacje solarne i fotowoltaiczne. Wnioski można składać do 8 marca.

W ubiegłym roku  Miasto Kalisz podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Miasta Kalisz”. 

- Do Kalisza wpłynie ponad 6 mln zł dotacji ze środków unijnych, a całkowity koszt projektu to około 9 mln zł. Mieszkańcy będą mieli zamontowane panele fotowoltaiczne do produkcji energii albo instalacje solarowe do produkcji ciepła, a w efekcie podgrzewania wody. W ubiegłym roku przeprowadzono nabór, wówczas 380 kaliszan złożyło wnioski. Po rezygnacji części mieszkańców, pojawiły się wolne miejsca co sprawiło, że można było ogłosić nabór uzupełniający – wyjaśnia Jan Kłysz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. 

Spośród nieruchomości zgłoszonych w naborze uzupełniającym, o zakwalifikowaniu się na listę odbiorców ostatecznych decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie kilku analizowanych przez profesjonalną firmę parametrów jak rodzaj, liczba i moc instalacji. Ważne jest, aby założenia i efekty projektu zostały osiągnięte w 100%. 

Zgłoszenia składać mogą osoby zamieszkałe w Kaliszu i posiadające prawo do dysponowania nieruchomością, w której planowany jest montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Nie mogą także mieć zaległości finansowych wobec Miasta Kalisza. Oferta nie jest adresowana do firm, spółdzielni czy wspólnot majątkowych. 

Wniosek wraz z kompletem dokumentów należy wypełnić i złożyć w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w pokoju nr 10 kaliskiego ratusza. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu. Dodatkowo do wniosku należy dołączyć faktury za zużycie energii elektrycznej za 2017 i 2018 rok oraz umowę na dostawę energii elektrycznej. Z dodatkowego naboru będzie mogło skorzystać kilkadziesiąt osób. 

Regulamin naboru zgłoszeń wraz z wnioskiem i załącznikami do udziału w projekcie znajduje tutaj.

 

Źródło: kalisz.pl/Juliusz Kowalczyk


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejReklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl