iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Reklama: Żabka - Franczyza

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Kalisz

Nabór do szkół dwoma drogami

2019-02-19 11:02:00

Zdjęcie: Archiwum
Samorządy i szkoły w całym kraju – także w Kaliszu – przygotowują się do naboru do szkół. Wiele pytań i wątpliwości budzą szczególnie zasady przyjęcia uczniów do szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych.

Wydział Edukacji kaliskiego magistratu szacuje, że do klas pierwszych znajdujących się w mieście szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych przyjętych zostanie około 3800 uczniów, na co składają się i absolwenci szkół w Kaliszu, i w powiatach ościennych. Fakt, że w jednej procedurze naboru będzie brała udział młodzież ucząca się dwoma torami programowymi rodzi dużo pytań.

- Tegoroczny nabór to duże wyzwanie dla samorządu i szkół. Pojawia się sporo pytań od rodziców uczniów, którzy kończą gimnazja oraz ósme klasy szkół podstawowych, samej młodzieży i nauczycieli – podkreśla wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, odpowiedzialny za edukację.Oferta kaliskich publicznych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych będzie miała charakter symetryczny. Oznacza to, że każda szkoła przygotuje taką samą liczbę i rodzaje oddziałów zarówno dla absolwentów podstawówek, jak i dla absolwentów gimnazjów. To uzasadnione z powodu porównywalnej liczby kandydatów w obu rocznikach. Ponadto uczniowie będą mogli dokonać wyboru maksymalnie sześciu, a nie jak do tej pory trzech szkół, w których chcieliby kontynuować naukę. Podobnie jak w poprzednich latach klasy będą liczyły po trzydzieścioro dwoje uczniów. 

- Podtrzymuję, w kontekście Kalisza, zapewnienie Ministerstwa Edukacji Narodowej, że każdy absolwent gimnazjum lub szkoły podstawowej znajdzie w kaliskich szkołach miejsce do kontynuowania nauki. Od wielu lat sieć szkół w naszym nie zmienia się, nie ma tylko jednej szkoły z ulicy Żwirki i Wigury, która została przeniesiona i połączona z inną placówką. Nie likwidowaliśmy żadnych szkół po reformie wprowadzającej gimnazja, jak to robiły niektóre samorządy. Dzięki temu nie mamy teraz problemu z brakiem miejsca dla większej liczby uczniów – mówi Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji.

Ważnym celem miasta jest także przeprowadzenie przez szkoły takiego naboru, aby lekcje trwały maksymalnie do godziny 18:00. Chodzi tu o bezproblemowy powrót uczniów do domów oraz umożliwienie im udziału w zajęciach pozaszkolnych. 

Łącznie w roku szkolnym 2019/2020 w liceach ogólnokształcących i szkołach zawodowych uruchomionych zostanie sześćdziesiąt pięć oddziałów. Nabór będzie prowadzony drogą elektroniczną na dwóch platformach – jednej dedykowanej absolwentom szkół podstawowych, drugiej przeznaczonej dla uczniów, którzy ukończyli gimnazja.

 

Źródło: kalisz.pl


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejReklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl