iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Środa
19
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
24
25
26
27
28

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Opatówek

Na dworcu PKP powstanie nowoczesne kino

2019-03-25 08:03:00

Nowoczesna sala kinowa z kameralnym klimatem - tak wyglądać będzie kino społeczne, które utworzone zostanie w budynku dawnego dworca PKP w Opatówku.

W środę, 20 marca, burmistrz gminy Opatówek - Sebastian Wardęcki wraz ze skarbnikiem Dagmarą Gajewską-Pająk, podpisał umowę o dofinansowanie tego zadania.

 

W ramach zadania pomieszczenia dworca PKP przeznaczone na kino zostaną przebudowane i zaaranżowane tak, by spełniały wszelkie standardy techniczne. Zakupione zostaną także urządzenia i wyposażenie w skład, którego wchodzić będzie m.in. nagłośnienie, ekran ramowy akustyczny, projektor rozdzielczości 4K oraz pozostałe elementy niezbędne do obsługi kina. Odbiorcami będą wszystkie grupy wiekowe. Obiekt przystosowany zostanie także dla osób niepełnosprawnych. Całkowita wartość zadania wynosi 184 500 zł.

- Budynek dworca PKP to obiekt zabytkowy, mamy nadzieję, że po tegorocznej przebudowie i termomodernizacji znów stanie się on wizytówką gminy Opatówek, a zorganizowane tam kino będzie ciekawą propozycją dla mieszkańców, która z całą pewnością wzbogaci ofertę kulturalną - mówi burmistrz.

 

Warto przypomnieć, że przebudowa i termomodernizacja budynku dworca PKP jest jednym z zadań realizowanych w tym roku w ramach projektu "Rozwój instytucji kultury na terenie gminy Opatówek". Poza wspomnianym kinem w obiekcie tym będą mieściły się pomieszczenia, które docelowo udostępnione zostaną mieszkańcom i organizacjom funkcjonującym na terenie gminy, dając możliwość organizacji zajęć czy spotkań.

 

W ubiegłym roku gmina Opatówek złożyła wniosek o dofinansowanie na projekt pn. "Adaptacja pomieszczenia wraz z zakupem wyposażenia na cele małego kina społecznościowego" w ramach Osi Priorytetowej 4 ''Środowisko'' Działania 4.4. "Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego" Poddziałania 4.4. "Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę merytoryczną. Opatówek otrzyma dofinansowanie w wysokości  127 500 zł.  

 

 


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl