iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej


Partner gazety internetowej iJarocin.plReklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejSobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
Z policji

Myśleli, że ich nie znajdą?

2018-06-15 09:06:00

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy zatrzymali dwie osoby poszukiwane listem gończym. Kobieta i mężczyzna schowali się w mieszkaniu i nie reagowali na wezwania do otworzenia drzwi. Ich zachowanie nie zmyliło policjantów. Ostatecznie oboje trafili do aresztu.

Funkcjonariusze operacyjni z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób w rejonie skrzyżowania ulicy Polnej i Górnośląskiej zauważyli pojazd marki Rover, którym podróżowali 33-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna. Zarówno kierowca jaki i pasażerka auta, byli poszukiwani listami gończymi. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jednak kierowca nie zastosował się do polecenia i szybko odjechał z miejsca. Rover zatrzymał się we wjeździe na teren jednej z posesji przy ulicy Górnośląskiej, a znajdujące się w środku osoby wbiegły do bramy. Policjanci natychmiast pobiegli za uciekającymi, jednak na podwórku nikogo nie zastali.

 

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego podejrzewali, w którym mieszkaniu mogli ukryć się poszukiwani. Aby potwierdzić ich przypuszczenia na miejsce skierowano przewodnika psa służbowego wraz z jego czworonożnym podopiecznym. „Zidan” od razu podjął trop i z zaparkowanego na chodniku auta, doprowadził policjantów wprost pod drzwi jednego z mieszkań. Pomimo wielokrotnego pukania i głośnych wezwań, żadna z przebywających tam osób nie otworzyła drzwi.

 

Z uwagi na okoliczności wskazujące, że poszukiwani ukryli się w środku, policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, 58-letnia właścicielka mieszkania widząc powagę sytuacji, otworzyła drzwi. W trakcie przeszukania pomieszczeń, policjanci odnaleźli kobietę i mężczyznę. 40-latek ukrył się pod łóżkiem, natomiast 33-latka w szafie pod stertą ubrań. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet