iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Poniedziałek
10
grudzień
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
Z policji

Motocyklem z promilami

2018-09-19 12:20:40

Zdjęcie: Archiwum
Nieodpowiedzialność 33-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, mogła mieć tragiczne skutki. Mężczyzna wsiadł na motocykl znajdując się w stanie nietrzeźwości i nie posiadając uprawnień do kierowania tego typu jednośladami. Podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w przepust. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

14 września br. dyżurny komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha, na łuku drogi nie opanował jednośladu w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w przepust.

 

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 33-latek nie posiada kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania tego typu jednośladem.

 

Policjanci zatrzymali blankiet prawa jazdy lekkomyślnemu kierowcy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

 

Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę reagowali! Nie tolerujmy tego typu zachowań! Swoim działaniem możemy zapobiec tragedii i uratować ludzie życie. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

 
Źródło: KMP Kalisz

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet