iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Reklama: Żabka - Franczyza

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Z policji

Motocyklem z promilami

2018-09-19 12:20:40

Zdjęcie: Archiwum
Nieodpowiedzialność 33-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, mogła mieć tragiczne skutki. Mężczyzna wsiadł na motocykl znajdując się w stanie nietrzeźwości i nie posiadając uprawnień do kierowania tego typu jednośladami. Podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w przepust. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

14 września br. dyżurny komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha, na łuku drogi nie opanował jednośladu w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w przepust.

 

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 33-latek nie posiada kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania tego typu jednośladem.

 

Policjanci zatrzymali blankiet prawa jazdy lekkomyślnemu kierowcy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

 

Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę reagowali! Nie tolerujmy tego typu zachowań! Swoim działaniem możemy zapobiec tragedii i uratować ludzie życie. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

 
Źródło: KMP Kalisz


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejReklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl