iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z prokuratury

Miesiąc aresztu dla wójta Żelazkowa!

2019-02-05 12:02:00

Zdjęcie: Archiwum
Ciągną się kłopoty wójta Żelazkowa. Przypomnijmy, iż w marcu ubiegłego roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie udzielania ślubu przez pijanego włodarza. Tym razem wójt może trafić za kratki za znęcanie się na rodziną.

Przypomnijmy, w listopadzie 2015 roku wójt prowadził ceremonię zawarcia związku małżeńskiego mając 2,4 promila alkoholu we krwi. 

Mężczyźnie wymierzono karę 100 stawek dziennych grzywny przy ustaleniu wysokości  każdej stawki na 50 zł (tj. 5000 zł) oraz pokrycie kosztów postępowania.

Obrońca wójta wniósł apelację. Wczoraj sąd uznał wyrok za prawomocny. Skazany musi też ponieść koszty postępowania odwoławczego.

Wyrok nie wykluczył wójta gminy Żelazków z możliwości pełnienia stanowisk urzędniczych. Mężczyzna może ubiegać się o reelekcję.

 

Wójt przypomniał się także głośno deklarując chęć przyłączenia Kalisza do swojej gminy. To była odpowiedź na wcześniejszy pomysł zagarnięcia terenu kilku gmin przez ówczesnego prezydenta najstarszego miasta w Polsce.

 

Tym razem jednak sprawa wydaje się być o wiele poważniejsza. - Podejrzanemu uzupełniono zarzuty o kolejny czyn to jest kierowania w okresie pomiędzy dniem 22 a 31 stycznia 2019 roku, gróźb popełnieniem przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu na szkodę pokrzywdzonej. Przesłuchany przez Prokuratora mężczyzna nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na zadawane pytania - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. - Mając na względzie ignorowanie obowiązków nałożonych w ramach dotychczasowych środków zapobiegawczych prokurator skierował wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Rozpoznając wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kaliszu w dniu 5 maja zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca.

 

 


Zapytaj prawnika

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl