iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z powiatu

„Matma w życiu x 2”

2018-10-10 12:28:28

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski
Uczniowie z Goliszewa odwiedzili w miniony poniedziałek siedzibę Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Wizyta młodzieży odbywała się w ramach projektu „Matma w życiu x 2”, którego koordynatorem jest Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego i Prezes stowarzyszenia Nasze Kaliskie, Alicja Łuczak. W siedzibie Powiatu Kaliskiego, uczniowie zapoznali się z pracą Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru, a także wysłuchali wykładu dotyczącego funkcjonowania samorządu powiatowego i prezentującego atrakcje turystyczne oraz kulturalne zlokalizowane na terenie naszego powiatu.

Projekt „Matma w życiu x2” dofinansowany jest przez Fundację mBanku. W jego ramach, uczniowie z Goliszewa odbyli nietypowe zajęcia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Dzięki temu, młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca geodetów od strony administracyjnej, a także przekonać się jakie są blaski i cienie tego zawodu. Wizyta pokazała, że podczas jego wykonywania króluje matematyka, czyli znajomość jednostek, ich zamiana, zastosowanie skali oraz precyzja wykonywanych czynności i obliczeń.

 

Pracownicy Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru zademonstrowali jak działa Geoportal, dzięki któremu bez problemu można odnaleźć działkę, dom i sporządzić mapkę ewidencyjną. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć jak wygląda archiwum. - Napisałam projekt, który ilustruje przydatność matematyki i geografii w życiu, a konkretnie w zawodzie geodety. To projekt, który jednocześnie podnosi jakość pracy szkoły i motywację młodych ludzi do nauki. Matematyki można uczyć praktycznie, atrakcyjnie, z pasją. W ten właśnie sposób pracują moje koleżanki – Patrycja Macniak i Agnieszka Letka – mówi Alicja Łuczak.

 

Wizyta we wspomnianym wydziale dostarczyła wniosku, mówiącego, że zawód geodety nie należy do łatwych i wymaga matematycznego rozumowania i wykształcenia, a zatem pilnej nauki już od szkoły podstawowej.

 

Druga część wizyty przebiegła w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Młodzież wysłuchała prezentacji i wykładu Dyrektorki Wydziału Promocji i Obsługi Rady Wioletty Przybylskiej na temat walorów kulturowych, turystycznych i kulinarnych powiatu. Odbyła też skróconą lekcję WOS-u o samorządzie i wyborach, a przede wszystkim o pracy radnych, zarządu i starosty.

 

Źródło: powiat.kalisz.pl

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet