iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Żabka - Franczyza

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
19
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Z powiatu

Mateusz Łańduch najlepszy w Biegu Stawiszyn

2018-05-24 11:04:57

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski
Bieg Stawiszyn 5-10-15 km, który odbył się w minioną niedzielę cieszył się dużym powodzeniem. W zmaganiach na trasie wzięło udział ponad 200 uczestników.

Pasjonaci biegania mieli do wyboru trzy dystanse: 5, 10 i 15 kilometrów. 

 

Jako pierwsi w biegu wzięli udział najmłodsi. W "dorosłych biegach" na starcie pojawiło się niemal 230 biegaczy, którzy zmagali się z trzema dystansami 5, 10 i 15 kilometrów. Najwięcej osób zdecydowało się jednak na koronny dystans 15km, stanowiący jednocześnie bieg główny zaliczany do klasyfikacji końcowej Grand Prix Ziemi Kaliskiej. W biegu głównym od początku mocne tempo biegowe wykazywali Mateusz Łańduch (Baster Team) i Błażej Wytwer (Pędzikiem do mety). I to właśnie między tymi dwoma sportowcami rozegrała się walka o końcowy prymat w stawiszyńskich zmaganiach. O wygranej - podobnie jak w przypadku Wiosny Cekowskiej - zadecydowały sekundy.

 

Ostatecznie, na finiszu najszybszy był Mateusz Łańduch. Kaliski biegacz uzyskał czas 52:37 i o dwie sekudny wyprzedził równie mocno walczącego Błażeja Wytwera. Na najniższym stopniu podium, z czasem 55:52 uplasował się Konrad Pawlak z Supermaratonu Kalisz. Najszybszą kobietą Biegu Stawiszyn 5-10-15km była Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz, która na przebycie 15 kilometrowej trasy potrzebowała 1:03:14. Taki wynik dał kaliskiej zawodniczce wysokie, 20. miejsce w kategorii Open.

 

Na starcie nie zabrakło oczywiście Drużyny Powiatu Kaliskiego, której reprezentanci dzięki charakterystycznej szachownicy na koszulkach już z daleka rzucali się w oczy. A 15 kilometrową trasę przemierzali z pokaźną dozą animuszu, szczególnie Piotr Korzekwa, który najszybciej przekroczył linię mety, i to ze świetnym czasem i zarazem rekordem życiowym - 58:46. Wysoką dyspozycję w niedzielę wykazywała także Wioletta Przybylska, która pokonała bieg główny w 1:19:10 i zajęła 3. miejsce w kategorii K30-39. Warto zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy Drużyny Powiatu Kaliskiego zdecydowali się zmierzyć z najdłuższym, 15-kilometrowym dystansem i każdemu ta sztuka się udała.

 

W niedzielę, na terenach rekreacyjnych zlokalizowanych we wsi Stary Kiączyn, pojawiło się nie tylko dużo biegaczy, ale także wiele osób żywo zainteresowanych wspomaganiem startujących sportowców. To w połączeniu ze znakomitą organizacją sprawiło, że Bieg Stawiszyn 5-10-15km z pewnością na długo utkwi w pamięci uczestników, którzy z pewnością już czekają na kolejną edycję.

 

 
Fotorelacja


Źródło: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski


Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl