iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
20
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
24
25
26
27
28

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Kalisz

Maluchy dały przykład jak dbać o miasto!

2019-03-22 14:03:00

Siec Przedszkoli Ekologicznych, działająca w Kaliszu od grudnia ubiegłego roku, po raz kolejny dała przykład dorosłym mieszkańcom Kalisza, jak dbać o miasto.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 im. „Koszałka Opałka”, Publicznego Przedszkola nr 18 im. „Chatka Puchatka” oraz Publicznego Przedszkola Nr 30 im. „Krasnala Hałabały”, w pierwszym dniu wiosny (21 marca), zamiast topić marzannę w rzece i przyjemnie spędzić czas, podjęły wyzwanie kaliskich prezydentów – jak podkreśliła Katarzyna Górowska, dyrektorka dwunastki – i włączyły się do akcji sprzątania miasta. Zaczęły od własnego podwórka i najbliższej okolicy.

Był to dla nich bardzo pracowity dzień, bo niestety, Kalisz nie należy do najczystszych miast w Polsce.  

 

Ekologiczne przedszkolaki „z Bankowej” sprzątały teren wokół przedszkola, zaśmiecony  głównie przez stałych uczestników dyskusji „z procentami”. W ich koszykach i workach na śmieci znalazły się przede wszystkim szklane butelki, tzw. pecety oraz opakowania po papierosach i niedopałki. Na siatce ogradzającej teren „12” powiesiły napis NIE ŚMIECIMY.

Doceńmy ich starania i zadbajmy o czystość w naszym mieście – prosi w imieniu maluchów Katarzyna Górowska.

 

Dzieci z Przedszkola przy Serbinowskiej („18”), na koniec żmudnej pracy - po uprzątnięciu terenu przedszkola i okolic z Widokiem łącznie, przemaszerowały pobliskimi ulicami z wiosennym gaikiem.

 

Natomiast mali ekolodzy z „30” (przy ul. Legionów) wysprzątali - sąsiadujący z nimi przez jezdnię, skwer przy Hufcu ZHP oraz fragment trawników w Parku Przyjaźni. Śmieci było tak dużo, że dzieci zrobiły z nich marzannę, którą z dumą pokazywały przechodzącym mieszkańcom. Śmieciowa marzanna nie zakończyła jednak swojego żywota w rzece. Rozebrana na posegregowane elementy znalazła się w koszach na surowce wtórne. 

 

Najmłodsze ekoprzedszkolaki  z „12” też pracowicie spędziły ten dzień w przedszkolnym ogródku. Pomagały w usuwaniu suchych liści i pieliły grządki z wiosennymi kwiatkami, które posadziły jesienią. Jeżeli mieszkańcy okolicznych bloków uszanują ich trud i nie będą wrzucali śmieci do ogródka, teren wokół przedszkola będzie pięknym miejscem na zabawy.

 

Sieć Przedszkoli Ekologicznych budzi coraz większe zainteresowanie wśród kaliskich placówek. W ostatnich dniach, do grona małych ekologów, dołączyły Publiczne Przedszkole Nr 20 przy ul. Chełmskiej i Publiczne Przedszkole Nr 28 „Bajka”.

 

Już za miesiąc, 24 kwietnia,  ekoprzedszkolaki zaproszą do udziału w kolejnej akcji „Maraton po zdrowie”, w Parku Przyjaźni.

 

 
Fotorelacja
Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl