30
Siatkówka

Ljubica Kecman pnie się w górę w rankingach!

2019-02-07 10:16:03

To był świetny mecz w wykonaniu siatkarek Energi MKS Kalisz, które były o mały włos od sprawienia sporej niespodzianki. Ostatecznie jednak podopieczne Jacka Pasińskiego uległy w sobotę renomowanemu zespołowi Chemika Police. Znakomity mecz po raz kolejny rozegrała Ljubica Kecman.

Świetnie spisały się kaliskie siatkarki w meczu 17. kolejki rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Ich przeciwnikiem był wielokrotny triumfator tych rozgrywek zespół z Polic.

Beniaminek do spotkania przystąpił bardzo odważnie wygrywając pierwszego seta do 18. W drugim to przyjezdne okazały się nieznacznie lepsze. Trzeci set to walka do samego końca z wygraną tylko dwoma punktami przez zawodniczki Chemika. To zapowiadało wielki emocje do samego końca. I tak się stało. Kaliszanki kolejną partię wygrały wysoko, bo aż do 16. Tie-break to walka na parkiecie i gra nerwów. Tę nieznacznie, bo 15:12 wygrały zawodniczki Chemika.

Trzeba zaznaczyć bardzo dobrą grę Serbki w szeregach Energi MKS Kalisz. Niemal bezbłędna tego dnia w ataku była właśnie Ljubica Kecman, która w całym meczu zapisała na swoim koncie 22 punkty. Jej dobra gra znalazła odzwierciedlenie nie tylko w statystykach, ale także nobilitacją do „najlepszej drużyny” Ligi Siatkówki Kobiet po 17. seriach spotkań.