iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.plReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Sobota
20
kwiecień
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
Piłka nożna

Kto zmierzy się w finale?

2018-06-15 12:20:33

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski
Do wielkiego finału w ramach XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka, który odbędzie się 24 czerwca w Stawiszynie awans wywalczyły ekipy z gmin Opatówek, Blizanów, Szczytniki oraz zespół reprezentujący miasto Kalisz.

Eliminacje odbywały się w ramach trzech grup, gdzie o awans do wielkiego finału rywalizowało 9 zespołów. Najszybciej wyłoniono zwycięzcę w grupie A. Tam, na własnym terenie, młodzi reprezentanci gminy Opatówek pewnie pokonali swoich rówieśników z Żelazkowa 3-0. To wystarczyło, by zapewnić sobie prawo udziału w wielkim finale, który zostanie rozegrany już za nieco ponad tydzień.

 

Sporo emocji przeżywali obserwatorzy pojedynków w Stawiszynie, gdzie toczono sportowe wojaże w ramach grupy B. O końcowym zwycięstwie zadecydował w dużej mierze już pierwszy pojedynek, w którym gmina Stawiszyn starła się z reprezentacją Blizanowa. Po wyrównanym początku, wraz z upływem kolejnych minut na kameralnym stadionie w Stawiszynie zaczęła zarysowywać się przewaga Blizanowa. Młodzi gracze z Blizanowa przejawiali dużą ochotę do gry i w szeregach ofensywnych mieli kilku bardzo dobrze dysponowanych graczy. To sprawiło, że w ostatecznym rozrachunku, to właśnie ta ekipa ograła gminę Stawiszyn 3-1. Był to bardzo ważny pojedynek, praktycznie decydujący o awansie. Gmina Blizanów pokonała bowiem pewnie w kolejnym pojedynku zawodników z Cekowa i stało się jasne, że już nikt nie odbierze jej przepustki umożliwiającej występ w finale XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka.

 

Najwięcej pojedynków piłkarskich rozegrano w ramach 4-zespołowej grupy C. Na stadionie w Zbiersku rywalizowały reprezentacje Szczytnik, Koźminka, Liskowa i Kalisza. W pierwszym meczu z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi gracze ze Szczytnik, którzy pewnie pokonali reprezentację gminy Koźminek 4:0. Drugie starcie upłynęło natomiast pod znakiem dominacji zawodników z najstarszego miasta w Polsce, którzy zwyciężyli z gminą Lisków 3:0. W drugiej serii spotkań doszło do ciekawie zapowiadającego się starcia, w którym kaliszanie sprawdzili formę gminy Szczytniki. W tym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Kalisza, którzy zwyciężyli 2:0. Jasnym zatem stał się fakt, że to właśnie ta ekipa pojedzie na wielki finał do Stawiszyna. Wciąż jednak nierostrzygnięta pozostawała kwestia dotycząca drugiego miejsca, które również gwarantowało występ w finale. Realne szanse na realizację tego celu mieli zawodnicy z Liskowa, którzy pokonali Koźminek 1:0. O zajęciu drugiej lokaty zadecydował zatem mecz stoczony pomiędzy Szczytnikami i Liskowem. W tym starciu niepodzielnie rządzili reprezentanci gminy Szczytniki. Gracze reprezentujący tę gminę zaaplikowali przeciwnikom aż cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego i to właśnie oni wywalczyli ostatecznie awans do rozgrywek finałowych.

 

Wielki finał XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej odbędzie się 24 czerwca o godz. 15.00 na stadionie w Stawiszynie. Tam o końcowy prymat powalczą cztery zespoły. Trzy z nich reprezentują gminy powiatu kaliskiego: Opatówek, Blizanów i Szczytniki. W wielkim finale nie zabraknie ponadto zawodników reprezentujących miasto Kalisz.

 

Klasyfikacja

Grupa A

1. Opatówek - awans do finału

2. Żelazków

Wyniki:

Opatówek - Żelazków 3:0

 

Grupa B

1. Blizanów - awans do finału

2. Stawiszyn

3. Ceków

Wyniki:

Blizanów - Stawiszyn 3:1

Blizanów - Ceków 6:0

Stawiszyn - Ceków 9:0

 

Grupa C

1. Kalisz - awans do finału

2. Szczytniki - awans do finału

3. Lisków

4. Koźminek

Wyniki:

Szczytniki - Koźminek 4:0

Lisków - Kalisz 0:3

Szczytniki - Kalisz 0:2

Koźminek - Lisków 0:1

Szczytniki - Lisków 4:0

Koźminek - Kalisz 0:4

Źródło: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski


Zapytaj prawnika


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl