iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej


Partner gazety internetowej iJarocin.plReklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejSobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
Z powiatu

Kto wygrał III Cross Półmaraton Baster Run?

2018-09-05 14:06:55

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Ewelina Krystek
Mateusz Łańduch pewnie zwyciężył III Cross Półmaraton Baster Run 2018, który odbył się 1 września nad malowniczym zbiornikiem zaporowym Murowaniec.

Kaliszanin reprezentujący barwy klubu BASTER TEAM nie miał sobie równych i z czasem 1:19:08 pierwszy przemierzył dystans biegu głównego. Drugi na mecie zameldował się Rafał Suchanecki, a na trzeciej pozycji zmagania w Murowańcu zakończył Paweł Gawroński. Najszybsza wśród kobiet była niezawodna Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. 

 

Na starcie zameldowało się około 200 biegaczy, którzy jednak mogli wybrać krótszy dystans do przebiegnięcia. Na pokonanie biegu głównego, liczącego ok. 21 kilometrów zdecydowało się ostatecznie 140 śmiałków. Zgodnie z przewidywaniami, najszybszy w sobotę był przejawiający równą, wysoką dyspozycję Mateusz Łańduch. Sportowiec z najstarszego miasta w Polsce pokonał półmaraton w 1:19:08, wyprzedzając kolejnego w klasyfikacji Rafała Suchaneckiego o prawie 10 minut. Bezapelacyjne zwycięstwo umocniło Mateusza Łańducha na prowadzeniu w klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018. Można zaryzykować stwierdzenie, że kaliszanin po trzech biegach zdecydowanie zadomowił się na pierwszym miejscu z czasem 2:28:36.

 

Pozostali zawodnicy stoczyli już zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę. Drugi na metę przybiegł Rafał Suchanecki (1:28:58), a za nim finiszował Paweł Gawroński (1:29:17). Świetnie zaprezentowała się także Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. Zawodniczka reprezentująca barwy kaliskiego klubu pokonała trasę w 1:42:46 i była najlepsza wśród kobiet. Taki wynik sprawił, że również w klasyfikacji OPEN ambitna biegaczka zajęła wysokie 18. miejsce.

 

W III Cross Półmaratonie Baster Run 2018 nie mogło zabraknąć przedstawicieli Drużyny Powiatu Kaliskiego, która w swoich szeregach skupiała 12 zawodników. Najszybszy wśród nich był Piotr Korzekwa, który pokonał wymagającą trasę w 1:33:30, co sprawiło, że lider Drużyny Powiatu Kaliskiego zajął wysokie 7. miejsce w całym wyścigu. Takie samo miejsce zajmuje po trzech wyścigach w klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

 

Kolejny i zarazem ostatni bieg tegorocznego Grand Prix odbędzie się 11 listopada w Kaliszu. Zawodnicy, którzy zdecydują się na uczestnictwo w Biegu Niepodległości Kalisz 2018 będą mieli do pokonania 10 kilometrów. Już dziś zapraszamy do startu w tym ciekawie zapowiadającym się wydarzeniu, które znakomicie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 
Fotorelacja


Źródło: powiat.kalisz.pl/Michał Marszałkowski


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet