iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła
Reklama: Żabka - Franczyza

Patronat Medialny - Targi Export Expo


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piątek
24
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Z policji

Kradł prąd

2018-11-30 14:11:00

Zdjęcie: Archiwum
Kradzież prądu jest przestępstwem. Czyn ten stanowi również bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które wykorzystują nielegalne przyłącza. Kaliscy policjanci cały czas prowadzą działania skierowane przeciwko tego typu przestępstwom. Tylko w tym roku kaliscy policjanci ujawnili już 20 przypadków nielegalnego poboru energii. Kodeks Karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę nawet pięciu lat więzienia.

Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie osiedla Chmielnik mogło dojść do nielegalnego poboru energii elektrycznej. W piątek, 23 listopada br. mundurowi postanowili zweryfikować posiadane informacje operacyjne. W trakcie wykonywanych na miejscu czynności ujawnili, że w mieszkaniu użytkowanym przez 64-latka wykonano połączenia instalacji elektrycznej w taki sposób, że doszło do całkowitego pominięcia układu pomiarowego – licznika. Obecni na miejscu pracownicy zakładu energetycznego potwierdzili nielegalny pobór prądu.

 

Policjanci zatrzymali 64-latka, który jeszcze tego samego dnia usłyszał, zarzut kradzieży. Za kradzież energii elektrycznej grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo musi liczyć się z konsekwencjami ze strony dostawcy energii. Na osobę, która nielegalnie pobiera prąd lub paliwo gazowe z sieci, przedsiębiorstwo energetyczne może nałożyć karę pieniężną. Może również wstrzymać dostarczanie energii lub gazu.

 

Wszyscy musimy mieć świadomość, że osoby, które nielegalnie pobierają energię elektryczną swoim lekkomyślnym działaniem mogą doprowadzić do tragedii. Każda nieuprawniona ingerencja w instalację elektryczną może doprowadzić do porażenia prądem lub pożaru, a w połączeniu z instalacją gazową przyczynić się do wybuchu gazu i śmierci osób.

Źródło: KMP Kalisz


Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejReklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl