iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej


Partner gazety internetowej iJarocin.plReklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejSobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
Z policji

Kolizja pod wpływem

2018-11-28 14:40:01

Zdjęcie: Archiwum
Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę i rozsądek za kierownicą, nadal na drogach pojawiają się osoby, które ryzykują własne życie i innych. O braku pobłażliwości dla takich zachowań przekonała się kierująca, która pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję drogową.

W poniedziałek, 26 listopada br. przed godziną 6:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został poinformowany o kolizji drogowej, do której miało dojść na ul. Podmiejskiej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca oplem 43-latka nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w zaparkowany samochód marki Man. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 43-latki.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według Kodeksu Karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KMP Kalisz


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet