iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej


Partner gazety internetowej iJarocin.plReklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie InternetowejSobota
16
luty
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
25
26
Z powiatu

Kalisz triumfował podczas turnieju w Stawiszynie

2018-06-27 09:35:46

Zdjęcie: Henryk Bazela
W minioną niedzielę na stadionie w Stawiszynie odbył się finał XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka. W zmaganiach zmierzyły się drużyny reprezentujące Kalisz oraz gminy Szczytniki, Opatówek i Blizanów.

Rywalizacja rozpoczęła się od pierwszej półfinałowej potyczki, w której reprezentanci miasta Kalisza sprawdzili formę Gminy Blizanów. Mimo dość wąskiego składu osobowego, gracze z Blizanowa postawili trudne warunki gry. To sprawiło, że pojedynek miał zacięty charakter i regulaminowy czas gry nie przyniósł żadnych zdobyczy bramkowych. Widzowie zgromadzeni na trybunach obejrzeli zatem rzuty karne, które podobnie jak zasadnicza część meczu, nieustannie trzymały w napięciu. Ostatecznie, to zawodnicy z Kalisza nieco lepiej poradzili sobie z tą wymagającą próbą nerwów i wywalczyli awans do wielkiego finału. Duża w tym zasługa Filipa Szwedziaka, który efektownie wybronił kluczowy rzut karny.

 

W drugim starciu toczonym pomiędzy ekipami z Opatówka i Szczytnik również dość długo "pachniało" remisem. Zawodnicy walczyli zawzięcie, byli zdeterminowani, ale pamiętali także o zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Gęsto zastawione zasieki obronne sprawiły, że przez większą część meczu żadna z ekip nie mogła znaleźć recepty na rozmontowanie defensywy rywali. To mocno podrażniło przejawiającego dużą ochotę do gry i dobre przygotowanie techniczne Mateusza Szcześniaka, który wraz z upływem czasu gry, coraz częściej nękał obrońców i w końcu dopiął swego, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. To zadecydowało o zwycięstwie drużyny prowadzonej przez Kazimierza Augustyniaka i Igora Sowińskiego.

 

Taki rozwój zdarzeń sprawił, że do wielkiego finału awans wywalczyły ekipy z Kalisza i Szczytnik. Ale zanim jeszcze doszło do tego najważniejszego starcia, na murawie stadionu w Stawiszynie rozegrano mecz o 3. miejsce. W "finale pocieszenia" zawodnicy z Gminy Opatówek zmierzyli się z Blizanowem. Lepiej trudy tego meczu znieśli gracze z Opatówka, którzy za sprawą Szymona Cieślaka i Michała Budki uzyskali dwa gole, nie tracąc przy tym żadnego. Na domiar złego, młodzi piłkarze z Blizanowa przez dużą część mecz występowali w osłabieniu, bo po jednym ze starć boisko opuścił ważny dla tej drużyny Szymon Bryła. To sprawiło, że podopieczni Mateusza Wódki nie zdołali już nawiązać walki i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

 

W wielkim finale na murawie stadionu w Stawiszynie zameldowali się reprezentanci Kalisza i Szczytnik. Warto wspomnieć, że te ekipy trafiły na siebie już w fazie eliminacyjnej. Wówczas z potyczki zwycięsko wyszli gracze z najstarszego miasta w Polsce, co też dawało im lekką przewagę psychologiczną. I to było widoczne na boisku, bo podopieczni Adriana Wawrzyniakaod początku przeważali, dłużej utrzymując się przy piłce. Mimo tego, ekipa ze Szczytnik nie zamierzała łatwo składać broni i zawzięcie się broniła, szukając jednocześnie okazji do przeprowadzenia szybkiego ataku. Przewaga kaliszan nie przekładała się przez długi czas na ten najbardziej oczekiwany, bramkowy efekt. W końcu jednak gracze z Kalisza zdołali wyjść na prowadzenie, gdy po strzale głową Kacpra Janika futbolówka ugrzęzła w siatce rywali. Wysoką dyspozycję w ofensywie od początku meczu wykazywał także Eliasz Kasołka, który jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza ze Szczytnik. To sprawiło, że reprezentacja Kalisza ostatecznie zwyciężyła w finale 3-0 i zapewniła sobie wygraną w XVIII Powiatowym Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka.

 

Wyniki finału XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka

Półfinały:

Kalisz - Blizanów 0:0 k. 5:4

Szczytniki - Opatówek 2:0 (2xMateusz Szcześniak)

Mecz o 3. miejsce:

Opatówek - Blizanów 2:0 (Szymon Cieślak, Michał Budka)

Mecz finałowy:

Kalisz - Szczytniki 3:0 (Kacper Janik, 2xEliasz Kasołka)

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik w konkursie sprawnościowym - Mateusz Szcześniak (Szczytniki)

Najlepszy bramkarz - Filip Szwedziak (Kalisz)

Najlepszy zawodnik - Szymon Nowak (Opatówek)

 

Źródło: Michał Marszałkowski


Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet