iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Żabka - Franczyza

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Partner gazety internetowej iJarocin.pl


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Niedziela
19
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Informacja

Kaliski SOR po remoncie

2018-06-01 08:05:00

Zdjęcie: kalisz.pl/J. Ratajczyk
We wtorek w kaliskim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny dokonano uroczystego otwarcia nowo wyremontowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Wewnętrznego II.

Kaliski szpital już od kilku lat jest sukcesywnie remontowany. Ostatnią zrealizowaną inwestycją jest kompleksowa modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. We wtorek został on oddany do użytku. W uroczystości otwarcia uczestniczyli dyrekcja szpitala i personel medyczny, prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Tomasz Rogoziński, marszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i inni reprezentanci władz samorządowych, lokalni politycy,  przedstawiciele policji, duchowieństwa, licznie zgromadzeni goście, dziennikarze.

 

W ramach modernizacji SOR został kompleksowo przebudowany, zakupiono także najwyższej klasy aparaturę medyczną ratującą zdrowie i życie, a także wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Na oddział składają się m.in. obszar konsultacyjny z ambulatorium i gipsownią, sala segregacji i rejestracji chorych, obszar terapii natychmiastowej, rozszerzony obszar diagnostyczny, który dysponuje salą RTG i tomografem komputerowym. Wydzielono także specjalną strefę przystosowaną do diagnozowania i obserwacji dzieci. Na oddziale pracuje 30 lekarzy, 41 pielęgniarek, 44 ratowników medycznych. Jest tu 8 łóżek obserwacyjnych, 5 stanowisk intensywnej obserwacji i 2 reanimacyjno-zabiegowe. Równolegle z modernizacją oddziału przeprowadzone zostały zmiany organizacyjne mające na celu skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na przyjęcie. Koszt całej inwestycji to ponad 10 mln zł.

 


Oprócz SOR-u całkowicie wyremontowano Oddział Wewnętrzny II. Wykonane prace mają głównie przynieść poprawę standardu pobytu pacjentów i zostały wykonane z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością ruchową. Na oddziale jest 80 miejsc. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w nowe łóżka, szafki, krzesła itp. i mają dostęp do łazienek, także w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na oddziale leczonych jest rocznie około 3700 pacjentów.

 

Jak zapowiedział dyrektor szpitala Wojciech Grzelak, nie są to ostatnie prace remontowe w tej placówce medycznej.
Warto dodać, że rocznie do kaliskiego „Okrąglaka” trafia około 37 tys. pacjentów. Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy wyjazdowej 13300 osobom, a w ramach pomocy doraźnej  udzielanych jest około 30 tys. porad lekarskich.

 

Źródło: kalisz.pl/J. Ratajczyk


Patronat Medialny - Targi Export Expo


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl