iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Rynku Pracy

Polub nas na Facebook
Reklama w Gazecie InternetowejInformator Budowlany

Reklama w Gazecie Internetowej

Z powiatu

III Zjazd Absolwentów już w czerwcu

2018-05-09 13:43:49

Zdjęcie: Michał Marszałkowski
W poniedziałek w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającego się III Zjazdu Absolwentów, który organizuje Zespół Szkół nr 1 w Liskowie. O szczegółach dotyczących wydarzenia opowiadali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz i Dyrektor ZS nr 1 w Liskowie Piotr Pasik. Zaplanowany na 16 czerwca br. zjazd absolwentów odbędzie się w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie.

Zjazd absolwentów prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu Zespołu Szkół nr 1 (dawna Budowlanka) i Zespołu Szkół nr 2 (dawna Rachunkowość) tradycyjnie rozpocznie się od rejestracji uczestników. Jej początek przewidziano na godzinę 11.00. O 14.00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Liskowie, a następnie uczestnicy zjazdu wezmą udział w przemarszu wiodącym na gościnne tereny Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Od godziny 16.00 rozpocznie się natomiast część artystyczna podczas której dojdzie do odsłonięcia tablicy pamiątkowej Zjazdu, "Spotkania po latach" nauczycieli, absolwentów i pracowników szkoły oraz poczęstunku i występu gwiazdy wieczoru - Andrzeja Cierniewskiego. Końcowym akcentem wydarzenia będzie zabawa taneczna.

 

- Po raz trzeci organizujemy Zjazd Absolwentów. Pierwszy raz miał miejsce już 10 lat temu i pamiętam, że wtedy lekko się martwiliśmy jak to wszystko wyjdzie. Teraz już mamy w tym wymiarze zebrane doświadczenia. Ten Zjazd Absolwentów zawsze łączył się i wciąż łączy z jubileuszem szkoły. Bardzo się cieszę, że już od 10 lat jest grupa osób, która chce dbać o absolwentów i pamięta o swoich korzeniach. Często takie zjazdy organizowane są w dużych miastach, ale my jesteśmy także dumni ze swojej historii i z tego, że taką szkołę kończyliśmy. W tym roku postanowiliśmy zorganizować Zjazd zarówno dla absolwentów Zespołu Szkół nr 1, czyli dawnej "budowlanki", jak i dla Zespołu Szkół nr 2 w Liskowie, nazywanego kiedyś "rachunkowością". Te szkoły kilka lat temu zostały połączone i teraz już jest tylko Zespół Szkół nr 1, ale chcieliśmy także zaprosić absolwentów tej drugiej szkoły, ponieważ do tej pory, dla nich Zjazdów nikt nie organizował. Skoro takim naturalnym spadkobiercą tamtej szkoły jest ZS nr 1 to warto na pewno o tych absolwentach pamiętać i o nich zadbać. Chciałbym także podziękować władzom Powiatu Kaliskiego i Gminy Lisków za pomoc w organizacji tego wydarzenia - wyjaśnił Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Zjazdu.

 

- Chciałbym podziękować Panu Marszałkowi i jednocześnie Przewodniczącemu Komitetu Organizacyjnego za to, że zainicjował to spotkanie dwóch szkół, bo to jest bardzo ważne. Cieszymy się niezmiernie, że w tej chwili absolwenci "rachunkowości" również mogą uczestniczyć w Zjeździe i już teraz zapowiadają swoje przybycie. Absolwenci tej szkoły są również w Komitecie Organizacyjnym i mocno pracują, żeby dawni uczniowie ZS nr 2 pojawili się 16 czerwca w Liskowie. Chcemy także, żeby działalność księdza Wacława Blizińskiego była kultywowana i przenoszona z pokolenia na pokolenie. Zjazd jest uroczystością lokalną, ważna nie tylko dla szkoły, ale także dla środowiska lokalnego - powiedział Piotr Pasik, Dyrektor ZS nr 1.

 

- Bardzo cieszymy się z każdej inicjatywy jaką wykazują dyrektorzy jednostek Starostwa Powiatowego. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. To wszystko jest robione dla ludzi, dla społeczeństwa, dla naszych wychowanków. Myślę, że dla absolwentów będzie to niesamowita sprawa, by po latach spotkać się. Szkoła posiada bogatą i długą historię. Wiele roczników i wiele pokoleń kształciło się w tej szkole, dlatego myślę, że ten trzeci zjazd to świetna okazja na kolejne podsumowania, na kolejne historyczne oceny tego co robił ksiądz Wacław Bliziński, ale także tego, co robimy teraz my współcześnie. Dziękuję także Panu Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego za to, że zechciał przewodniczyć Komitetowi Organizacyjnemu, co podnosi zdecydowanie rangę wydarzenia. Życzę także Panu Dyrektorowi, by ta szkoła cały czas się rozwijała, a społeczność korzystała z jej usług - powiedział Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz.

 

W celu wzięcia udziału w Zjeździe Absolwentów należy potwierdzić uczestnictwo do dnia 15 maja 2018r. i wpłacić kwotę 50 złotych na konto Komitetu Organizacyjnego lub w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie (osoba towarzysząca dodatkowo 50 złotych). Uczestnicy Zjazdu mogą również skorzystać z noclegu w internacie szkoły za symboliczną opłatą 10 złotych. Nr konta Komitetu Organizacyjnego: Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej nr 94 8404 0006 2106 0000 2158 0001

 

Potwierdzenia uczestnictwa można dokonać: osobiście w sekretariacie szkoły, telefonicznie (62 7634009), przesyłając pocztą wydrukowaną i wypełnioną kartę zgłoszenia (dostępna na stronie internetowej szkoły: www.zs1liskow.pl), drogą elektroniczną na adres 1bud@wp.pl.

 

 

Źródło: Michał Marszałkowski

Zapytaj prawnika


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Budowlanego

Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama Informatora Ślubnego


Telefony alarmowe, wsparcia i informacyjne w Kaliszu.


Reklama w Gazecie Internetowej
Reklama w Gazecie Internetowej

iKalisz.pl reklamy iKalisz.pl reklama w sieci gazet