iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Reklama w Gazecie Internetowej


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Czwartek
20
czerwiec
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
24
25
26
27
28

Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl
Brzeziny

I pobiegły...

2018-08-14 08:06:29

Zdjęcie: W. Przybylska
Niesamowite widowisko z udziałem Koła Łowieckiego nr 34 „Szarak” w Brzezinach. 15 danieli zostało wypuszczonych z zagrody w Pieczyskach, która powstała dwa lata temu do ich introdukcji, czyli wprowadzania nierodzimego gatunku zwierząt, jako nowego elementu przyrody w gminie Brzeziny.

Pary danieli, członkowie Koła Łowieckiego, zakupili już dwa lata temu. Wtedy zaczęło się tworzenie specjalnej zagrody w Pieczyskach w okolicy Rezerwatu Przyrody „Olbina” i brzezińskich lasów. Wszystko przygotowali członkowie koła, a opiekunem zagrody został Włodzimierz Sip. Dwa lata trwało rozmnażanie stada, by w ramach 10-letniego planu łowieckiego koła, wypuścić wszystkie daniele na wolność. Najstarszy byk w stadzie ma 4 lata, a najmłodsze ciele urodziło się 24 lipca i ma zaledwie kilka tygodni.

 

Prezesem Koła Łowieckiego nr 34 „Szarak” jest Mirosław Niczyporuk, który jest jednocześnie zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz, który wyjaśnia, że daniele teraz będą się dzielić na mniejsze stada i szukać dogodnego miejsca do dalszego rozrodu, ale już w warunkach naturalnych.  W sumie koło łowieckie przez dwa lata wypuściło 17 danieli. To pierwsza taka akcja myśliwych z Koła „Szarak”. Nie bez znaczenia jest czas wypuszczania z zagrody, bo zbliża się okres godowy, a wcześniej zwierzęta muszą przystosować się do naturalnych warunków.

 

Gody Danieli (tzw. bekowisko) odbywają się podczas października oraz listopada. Samica Daniela rodzi w czerwcu oraz w lipcu -zazwyczaj jedno młode cielę, czasami dwa, bardzo rzadko trzy. Ciąża trwa około 230 dni. Młode po urodzeniu przebywają wraz z matką, aż do odbycia przez nią następnej rui. Młode dojrzałość płciową osiągają po upływie dwóch lat.

Daniele wykazują duże zdolności adaptacyjne. Uwielbiają przebywać w rzadkich lasach oraz na ich obrzeżach. Głównie podczas nocy udają się na żerowiska, które znajdują się na podleśnych polach uprawnych oraz łąkach.

 

 
Fotorelacja


Źródło: W. Przybylska


Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Zapytaj prawnika

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Reklama w Gazecie Internetowej

Reklama w Gazecie Internetowej


Polub nas na facebooku


Reklama w Gazecie Internetowej iKalisz.pl

iKalisz.pl reklamy Ogłoszenie o pracę na iKalisz.pl