iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiiPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Tenis ziemny

Gramy dla Janusza

2018-12-05 09:36:31

Zdjęcie: Archiwum
Już w najbliższy weekend, na hali sportowej PWSZ w Kaliszu (ul. Poznańska), odbędzie się niezwykły turniej tenisowy, organizowany wspólnie przez Kaliskie Towarzystwo Tenisowe oraz Kaliski Klub Sportowy (Sekcję Tenisa) – „25 lat Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego - Gramy dla Janusza”.

Udział w imprezie potwierdzili m.in. prezydent Kalisza Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, jak również reprezentant Polski w Pucharze Davisa Mateusz Kowalczyk oraz najbardziej utytułowany kaliski tenisista Piotr Matuszewski.
 
Turniej z jednej strony będzie ukoronowaniem obchodów 25-lecia Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, a z drugiej będzie miał charakter charytatywny. Wszystkie pieniądze z wpisowego przeznaczone zostaną na rehabilitację Janusza Michalskiego. 10-letniego tenisisty, który na początku grudnia miał wypadek, doznał poważnego urazu głowy i obecnie przechodzi rehabilitację (jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a celem jest powrót do pełnej sprawności).
 
Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: losowany „Open” oraz dla zaproszonych par. Ten pierwszy rozegrany zostanie w sobotę (uroczyste otwarcie turnieju, którego dokona prezydent Krystian Kinastowski, przewidziane jest na godzinę 9:30), a drugi w niedzielę od godziny 12 (poprzedzi go msza święta w intencji Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, która odbędzie w Katedrze św. Mikołaja Biskupa o godzinie 10). Niedzielne zmagania będą miały bardzo silną obsadę. Po raz drugi w Kaliszu wystąpi Mateusz Kowalczyk, który w tym roku reprezentował Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa, jeszcze nie tak dawno był w czołowej setce najlepszych deblistów świata i ma na swoim koncie występy w turniejach wielkoszlemowych (w deblu osiągnął m.in. drugą rundę Wimbledonu). Do rywalizacji przystąpi także Piotr Matuszewski, który jako pierwszy kaliszanin wystąpił w juniorskich turniejach wielkoszlemowych i to z bardzo dobrym efektem (trzecia runda Wimbledonu w singlu oraz ćwierćfinał Australian Open w deblu). Piotr z powodzeniem występuje w rywalizacji seniorów (wygranych pięć zawodowych turniejów rangi ITF, w grze podwójnej). W niedzielnych zwodach wystartuje też mistrz Polski amatorów – Maciej Duda.
 
W tak silnie obsadzonym turnieju wystąpią także prezydenci Kalisza – Krystian Kinastowski (od wielu lat z powodzeniem występuje w rozgrywkach amatorskich) oraz Grzegorz Kulawinek (trener tenisa, z wieloletnim doświadczeniem, w przeszłości grający zawodniczo). Szykuje się więc wspaniała rywalizacja, a przy tym wiele dobrej zabawy. Nie pozostaje nic, jak zaprosić w sobotę oraz niedzielę na halę sportową Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
 
 
RAMOWY PROGRAM TURNIEJU
 
  • SOBOTA
9:30 Uroczyste otwarcie turnieju, dokonane przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego
Ok. 10:00 Początek turnieju „Open” oraz losowanie grup niedzielnego turniej dla zaproszonych gości
14:00 Obiad dla uczestników turnieju oraz zaproszonych gości
Ok. godz. 18-19 Zakończenie turnieju losowanego
 
  • NIEDZIELA
10:00 Msza św. w intencji Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego (Katedra św. Mikołaja Biskupa)
12:00 Początek turnieju dla zaproszonych gości
Ok. 18-19 Zakończenie całego turnieju i wręczenie pucharów
 
 


Zapytaj prawnika

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl